UDOSTĘPNIJ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Başbakan Erdoğan, partilileri ''Rabia'' işareti yaparak selamladı. (Evrim Aydın - Anadolu Ajansı)

Turcy stracili dostęp do Twittera i Facebooka po tym jak na portalach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z krwawego zamachu bombowego w stolicy. To nie pierwszy raz, kiedy władza blokuje wspomniane portale. 

W wyniku ataku w Ankarze zginęły 34 osoby, a 125 zostało rannych. Dotychczas nikt nie przyznał się do zamachu, aczkolwiek władze są przekonane, iż był to akt terroru ze strony Kurdów. Prezydent Erdogan zapowiedział, że Turcja „rzuci terroryzm na kolana”.

Internauci publikowali na Twitterze i Facebooku zdjęcia z zamachu, dlatego władze zdecydowały się na zablokowanie portali. Wcześniej Turcy stracili dostęp do serwisów, gdy opublikowano na nich nagrania sugerujące korupcję w otoczeniu prezydenta Erdogana. To samo wydarzyło się, gdy po portalach krążyło zdjęcie tureckiego prokuratora z pistoletem przy głowie. Wciąż nie wiadomo, kiedy władza odblokuje społecznościowe media.

Za swoje dość radykalne metody, Turcja wielokrotnie była krytykowana na forum międzynarodowym.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzok w Niemczech. Partia Merkel przegrywa, sukces antyimigranckiego debiutanta i Zielonych
Następny artykułEuroposeł PiS: Musimy opublikować orzeczenie TK
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również