UDOSTĘPNIJ
fot. flickr, wikimedia comons

Upada porozumie z Turcją, które do tej pory chroniło Europę przed kryzysem migracyjnym na nieznaną dotąd skalę. Europejscy politycy są wstrząśnięci konsekwencjami, jakie może przynieść zerwanie umowy, a Turecki rząd śmieje się im w twarz.

Prezydent Erdogan prowadzi wyjątkowo bezpośrednią, żeby nie napisać bezczelną politykę wobec krajów Unii Europejskiej. Dyktator wyzywa europejskich przywódców od nazistów i otwarcie próbuje wpływać na wyniki wyborów. Jednocześnie szantażuje UE setkami tysięcy imigrantów, którzy mogą zalać Europę.

– Jesteście tacy odważni, Europo? Jak chcecie, to otworzymy granice, będzie was zalewać 15 tysięcy migrantów miesięcznie – szydzi turecki minister spraw wewnętrznych.

Podczas kiedy Turcy nabijają się z Europejczyków, nasi liderzy pozostają całkowicie bezradni. Ilijana Jotowa, wiceprezydent Bułgarii przestrzega, że Unia musi natychmiast podjąć jakiekolwiek działania w związku z zachowaniem Turcji, która pogrążyła porozumienie migracyjne.

  – Turecki prezydent Recep Tayyipa Egogan wysuwa pogróżki wobec Unii Europejskiej. Nadszedł czas, żeby Unia Europejska  podjęła działania i przeanalizowała porozumienie migracyjne z Turcją sprzed roku – mówi Jotowa.

Polityk odniosła się także do kwestii zmiany porozumienia dublińskiego. Zgodnie z jego postanowieniami imigrantów należy odsyłać do pierwszego państwa unijnego, w którym zostali zarejestrowani. Takie rozwiązanie jest jednak fatalne dla krajów granicznych.

 – Ostatni wariant zmian zaproponowany przez KE nie przynosi ulg dla krajów granicznych takich jak Bułgaria, w których presja migracyjna jest najsilniejsza. Stanowisko Sofii w tej sprawie powinno być znacznie bardziej kategoryczne – podkreśla.

W opinii bułgarskiej wiceprezydent porozumienie nie tylko nie działa w części dotyczącej deportacji migrantów. Nie podejmuje się też żadnych działań, żeby powstrzymać falę ludzi docierającą do greckich wysp.

Wiceprezydent zaleca również ostrożność wobec Turcji i radzi unijnym politykom, żeby postępowali z Erdoganem twardo.

 –  Turecki prezydent prowadzi ostrą kampanię przeciw Niemcom. Użył środków, które w innej sytuacji byłyby niedopuszczalne – zauważyła.

Tymczasem niemiecki rząd wyraził oburzenie faktem, że Erdogan oskarżył Angelę Merkel o stosowanie „nazistowskich praktyk”. Turecki dyktator, o dziwo, specjalnie się nie przejął.

 

13 KOMENTARZY

 1. Ile kosztuje 15 tysięcy amunicji do karabinu? Chyba mniej niż to co turcja dostaje od unii więc jaki problem ustawić wojsko i strzelać.

  • Dokładnie. Wystarczy zmienić retorykę. Zamiast pierdolić że to kryzys migracyjny nazwać rzeczy po imieniu – wojna demograficzna. Wystawić wojsko, łodziami zablokować dostęp do Europy. Dodatkowo ostro potraktować wszystkie kraje, które nie chcą z powrotem swoich obywateli. Zagrozić sankcjami za nieprzyjmowanie skurwieli. Dogadać się z Murzynami, zapłacić im grubą kasę (którą i tak tracimy na cały ten cyrk) by otworzyli obozy u siebie. Jak nie da rady po dobroci to po prostu wpierdolić ich na stare łajby i ustawić kurs na Tunezję, Turcję itd. no i chuj no i cześć. Zrobić tym krają zalew zwrotny i ciekawe jak się zachowają :) Jak te cioty z PE ostro nie zadziałają to szykujmy się na wojnę domową.

  • Ja myślę że wystarczy nie dawać zasiłków i nie będzie nikt tu migrował. Ale jak wygra Schultz i zarządzi 1200$ Euro na ciapatego niezależnie w jakim kraju UE mieszka, to wtedy dopiero będzie pogrom. A każdy kraj który się sprzeciwi zostanie nazwany ksenofobem rasistą i zapłaci surową karę. Biada Europie jeśli ten lewak wygra.

 2. Warto pamietac, ze z Turcja my mamy dobre stosunki, a to ze Turcja sie smieje i pluje na Holandie czy Niemcy Nas akurat nie powinno niepokoic. Mimo tego ze swego czasu sie „bilismy” nigdy nie uznali rozbiorow Polski. Turcy sa zdyscyplinowani i potrafia sie dostosowac, w Polsce siedza cicho i robia grzecznie kebaby (pomijajac akcje z Prince Kebab, ale tam byl Tunezyjczyk). Nie dajmy sie wciagnac w propagande, Turcja to spoko kraj i lepiej byc z nimi niz przeciwko nim.

  • Tak ale ci co są już w Europie jak się dowiedzą to zrobią krwawe rewolucje. Tak więc już dziś trzeba ich pakować do kontenerów i wypierdzielać na łodziach do turcji. Noo coo ta wspaniała turcja ich nie przyjmie, zacznie strzelać :)?

 3. Polska powinna zacząć się układać z Turcją. To może być szansa na wyjście z kleszczy albo Niemcy i Rosja, albo USA i Izrael.

 4. Nie jestem zaskoczony takim obrotem sprawy. Poważnie traktuję Biblię i jej proroctwa, a następne w kolejności zapowiada powrót, występującej w roli „króla północy” – Rosji (Daniela 11:29a). To w tym kontekście oznacza też rozpad UE i NATO.

 5. Zgadzam się ze wszystkimi przedmówcami, Europa się nie obroni ? Obroni bez problemu, wysłać Policje, Straż Graniczną i wojsko na granicę, potraktować ostro jako ostrzeżenie i islamy same zawrócą. Problemem jest lewactwo w Europie i ich bierność w pozwalaniu emigrantom na wszystko.
  Wojsko sobie nie poradzi ze śmierdzielami, którzy płyną tu pontonem, chodzą boso i tylko zasiłki potrafią brać ? W Australii sobie poradzili !

 6. To już nawet nie jest lewactwo, tylko jakiś wirus, co im mózgi powyżerał; każdy, kto jeszcze mózg ma i go używa, był w stanie to przewidzieć. A Merkel prawdopodobnie zasiądzie po prawicy samego Lucyfera…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ