UDOSTĘPNIJ
pixabay.com

Tradycyjne stojaki na jajka, jakie mamy w lodówkach, nie są dobre dla ludzi! Tak wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii.

Ludzie odpowiadający za produkcję lodówek i chłodziarek wymyślają coraz nowsze modele. Funkcje jakie się w nich znajdują są coraz ciekawsze. Jednak same stojaki niezmiennie królują w każdym modelu przedstawianym dla konsumentów. Wstawia się je na półkach przy drzwiach. Jest to ponoć duży błąd!

Serwis goodhousekeeping.co.uk poinformował na swojej stronie o wyższej temperaturze, panującej przy drzwiach każdej maszyny chłodzącej. Jest to związane z ciągłym otwieraniem drzwi, gdy sięgamy po jedzenie. Wszystkie produkty tam się znajdujące nagrzewają się bardzo szybko, w porównaniu z innym jedzeniem leżącym w głębi lodówek. Jaja są bardzo narażone na wszelkie zmiany temperatur.

Jeżeli chodzi o przechowywanie jaj warto pamiętać, żeby były trzymane w temperaturze poniżej 20 stopni Celsjusza. W takim celu leżeć powinny na środkowych półkach chłodziarek. Gdy znajdują się przy drzwiach wpływają na zdrowie naszego organizmu. Najmniejszy problem do biegunka czy zatrucie. Jednak jedzenie takich jaj może doprowadzać do salmonelli a nawet śmierci.

Nie chcesz mieć raka? Nie jedz TYCH rzeczy!

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o szefie MON


Źródło: natemat.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFatalny stan Kory. ” Za mało żyła”
Następny artykułPo tym co przeczytasz, nigdy więcej nie zjesz zupki chińskiej
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również