UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia.org

Rekonstrukcja rządu Beaty Szydło zapowiadana była przez polskie media już od miesięcy. Jak się jednak okazuje, wkrótce realnie do niej dojdzie, a ze stanowiskami pożegna się aż 5 ministrów. Nazwiska niektórych z nich mogą okazać się dla obywateli ogromnym zaskoczeniem.

Na pięciu szefów resortów, którzy według Onetu już 16 listopada zostaną zdymisjonowani, dwóch na pewno straci swoje stanowiska. Chodzi o ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Jak twierdzi źródło portalu, odejście tych polityków jest już przesądzone.

Rząd uszczupli się wkrótce także o ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Zostanie on prawdopodobnie zastąpiony szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów Henrykiem Kowalczykiem. Stanowisko straci także najpewniej Konstanty Radziwiłł, którego karierę pogrążyć miał postępujący protest lekarzy rezydentów.

Ostatnią osobą, która pożegna się z pozycją w rządzie Beaty Szydło, będzie prawdopodobnie szefowa resortu cyfryzacji Anna Streżyńska. Jako powód tej decyzji media podają zbyt wolne tempo realizacji projektów ministerstwa oraz jego słabą sytuację finansową, o którą polityk nie potrafiła odpowiednio zadbać.

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również