UDOSTĘPNIJ

Niemieckie władze mają ogromny problem. Rząd kanclerz Angeli Merkel musi mierzyć się bowiem z rebelią, jaka dotąd nie miała miejsca za naszymi zachodnimi granicami. Chodzi o trzy niemieckie miasta, które wystąpiły otwarcie przeciw polityce rządu federalnego. Zdaniem buntowników, Berlin wymaga od nich zbyt wiele.

Trzy miasta, które ogłosiły rebelię to kolejno Salzgitter, Delmenhorst i Wilhelmshaven. W tej właśnie kolejności władze tych ośrodków miejskich zapowiedziały, że nie zamierzają działać według ustalonych zasad polityki federalnej. Mowa o przyjmowaniu uchodźców. Jak przekonują bowiem władze tych miast, nie są już w stanie odkładać kolejnych pieniędzy z budżetów na opiekę nad nimi.

Wszystkie trzy miasta zgłosiły się ze wspólną odezwą do władz landu Dolna Saksonia. W tej proszą o ograniczenie liczby imigrantów skierowywanych w ich stronę. Najciekawsze, że władze landu przychyliły się do ich prośby.

Piach między tryby machiny Angeli Merkel

W Niemczech już pojawiła się krytyka działań tych trzech miast. Jak mówią przeciwnicy ich decyzji, takie ograniczenie to nic innego jak wymigiwanie się od obowiązku, a problemy z uchodźcami mają wynikać z nieumiejętności gospodarowania zasobami.

Władze trzech zbuntowanych miast tłumaczą jednak, że to relokacja w Niemczech jest prowadzona w sposób chory i całkowicie nieuwzględniający inne obowiązki administracji. Dlatego też zaczęły już mieć problemy z finansami. Wskazują też, że w ich miastach występuje już przeludnienie, a ogromne masy imigrantów tworzą getta. Znacznie utrudnia to asymilację.

Buntownicy nie zostaną jednak ukarani przez władze landu, które w przyszłym roku już zaplanowały podarować im po 10 mln euro na opiekę nad uchodźcami. Nie wiadomo jednak, co na to Angela Merkel, której tego typu sprzeciwy zwykle są nie w smak. Z pewnością takie zatrzęsienie w lokalnej polityce nie przejdzie bez echa ze strony niemieckiej kanclerz.

źródło: ndie.pl

Jakie korzenie ma Magda Gessler? Nie do wiary! Polskie gwiazdy, które mają obce pochodzenie


Czy to nowa sympatia Leonardo DiCaprio? Jej zdjęcia już zawojowały internet!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również