UDOSTĘPNIJ

Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej powstał w 1998 roku i był pierwszym takim obiektem w Polsce. Przebywają w nim najgorsi polscy zwyrodnialcy. I wygląda na to, że mają się nieźle.

Po przekroczeniu otaczającego ośrodek wysokiego muru oczom ukazuje się przyjazny, zazieleniony teren. Na obszarze kompleksu rozmieszczone są boiska do siatkówki, koszykówki i kometki. W okresie wiosennym i letnim pacjenci mogą również zrobić sobie grilla.

Wnętrza budynków toną w szerokiej gamie barw. Poza tym ściany zdobią obrazy autorstwa pacjentów. W Pracowni Terapii Zajęciowej i Rekreacji mają oni okazję rozwijać swoje umiejętności malarskie i modelarskie oraz relaksować się przy piłkarzykach. Dla łaknących kontaktu z kulturą zorganizowana została biblioteka, w której znaleźć można zróżnicowane gatunkowo pozycje. Pensjonariusze mają również dostęp do internetu i gier komputerowych.

Pacjenci mieszkają w czteroosobowych pokojach z sanitariatami. Do dyspozycji mają stołówkę, pokój spotkań terapeutycznych i świetlicę wyposażoną w kolorowy telewizor – opowiada o życiu w ośrodku kierownik biura ochrony.

W pracowniach nie ma oczywiście żadnych niebezpiecznych materiałów. Nawet zebrane w nich kleje nie mogą być szkodliwe. Teren objęty jest monitoringiem.

W gostynińskim ośrodku przebywają m.in. Mariusz Trynkiewicz, znany również jako „szatan z Piotrkowa”, skazany za zabójstwo czterech chłopców oraz Leszek Pękalski, który przyznał się do 67 makabrycznych morderstw.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również