UDOSTĘPNIJ

Stany Zjednoczone zszokowała informacja o samobójstwie 17-letniej transseksualistki Leelah Alcorn. Internauci apelują o pochowanie jej pod przybranym, żeńskim imieniem. Z drugiej strony, bardzo liczne są też głosy krytyczne, które podkreślają, że nie można kreować nowego prawa pod wpływem emocji i współczucia. 

Leelah urodziła się jako chłopiec Joshua, ale od czwartego roku życia ubierała się i zachowywała jak dziewczynka. Rodzice nie mogli się z tym pogodzić i wysłali ją na terapię konwersyjną, czyli kontrowersyjny rodzaj „leczenia”. Ten rodzaj terapii jest zakazany w dwóch stanach.

Joshua przyjął żeńskie imię Leelah Alcorn, aczkolwiek rodzice nie chcieli się pogodzić z wyborem dziecka. 28 grudnia 17-latka popełniła samobójstwo, a w pożegnalnym liście wyjaśniła, że nie potrafiła sobie poradzić z życiem bez wsparcia rodziców.

Moja śmierć musi coś znaczyć. O tożsamości płciowej trzeba uczyć w szkole, im wcześniej, tym lepiej – napisała.

Dochód ze sprzedaży jej rzeczy ma zostać przekazany organizacjom zajmującym się walką o prawa mniejszości seksualnych.

Petycję podpisało już ponad 50 000 osób z całych Stanów Zjednoczonych.

źródło: dailymail.co.uk

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułGdyńska restauracja zakazuje wstępu zwolennikom Putina
Następny artykułW Szwecji zapłonął trzeci meczet. To już wojna?
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również