UDOSTĘPNIJ

Jak podaje chińska agencja informacyjna, Chiny i Polska znalazły się wśród krajów, dla których obostrzony został reżim wizowy. Co ciekawe, walcząc o głosy Polonii w USA, Trump obiecywał zniesienie wiz dla Polaków w trybie pilnym. Aktywiści polonijni czują się oszukani jeszcze bardziej niż przez Baracka Obamę. 

Miało być znoszenie wiz, a jest tylko gorzej. Reżim wobec Polski został zaostrzony, podobnie jak w stosunku do Chin, Rosji i Rumunii. Polonijni aktywiści są oburzeni, ponieważ w czasie kampanii wyborczej Donald Trump obiecywał zniesienie wiz dla Polaków.

Trzeba jednak przyznać, że od początku było to mało prawdopodobne w związku z jego antyimigracyjną polityką. Polacy jednak wierzyli. Tak samo jak w obietnice Baracka Obamy, które jak wiadomo zakończyły się tylko na miłych słowach.

Do tej pory obywatele Polski mogli ubiegać się o nową wizę bez tzw. „interview” po 48 miesiącach. Przez zaostrzenie przepisów okres ten został skrócony 4-krotnie do 12 miesięcy! Zmiany wprowadzono już na stronie amerykańskiej ambasady w Warszawie.

Chińczycy są rozwścieczeni i grożą, że wpłynie to mocno na relacje między krajami, bo ich również dotknęły zmiany.

 

 

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również