UDOSTĘPNIJ
źródło: flickr.com

Donald Trump jeszcze oficjalnie nie jest prezydentem USA, a jego słowa już mają niemały wpływ na to, co się dzieje. Komentarz prezydenta-elekta USA wywołał bowiem niesamowity spadek notowań jednej z amerykańskich firm zbrojeniowych.

Swoim jednym wpisem na Twitterze Donald Trump pozbawił amerykańską firmę miliardów dolarów. Wszystko za sprawą podważenia kontraktu, którego na początku listopada podpisał Pentagon z firmą produkującą samoloty bojowe.

Jeszcze na tydzień przed wyborami prezydenckimi amerykański resort obronności zakończył negocjacje z firmą Lockheed Martini Pentagon. Ta zgodziła się na produkcję 90 nowych samolotów odrzutowych F-35. Podpisany kontrakt opiewał na 7 mld dolarów.

Sprawę na Twitterze skomentował Donald Trump. Zdaniem przyszłego prezydenta USA, sam program i koszty „wymknęły się spod kontroli”. Zapowiedział cięcia na tego typu przedsięwzięcia i zaciskanie pasa przez amerykańskie wojsko.

 – Program F-35 i jego koszty wymknęły się spod kontroli. Miliardy dolarów można zaoszczędzić i zaoszczędzi się na zakupach dla wojska (oraz innych) po 20 stycznia – czytamy we wpisie Trumpa.

źródło: twitter.com/realDonaldTrump

Po tym wpisie Donalda Trumpa notowania giełdowe firmy Lockheed Martini Pentagon spadły niemal natychmiast o 3 punkty procentowe. Jak podali brytyjscy dziennikarze, oznacza to tyle samo, co strata 3,5 mld dolarów.

pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również