UDOSTĘPNIJ
fot. flickr / wikimedia

Trumna ze szczątkami błogosławionego katolickiego Pier Giorgio Frassatiego będzie wożona po całej Polsce. Swoją podróż zakończy na Światowych Dniach Młodzieży, które rozpoczynają się już za dwa tygodnie. 

W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, trumna ze szczątkami Frassatiego, który jest patronem tegorocznej imprezy, pojawiła się dzisiaj w pierwszym polskim mieście tj. Rybniku. W asyście policji oraz towarzystwie motocyklistów, księży oraz rolkarzy przemierzała ulice miasta, zwracając uwagę przechodniów.

Jutro trumna ruszy w podróż po całej Polsce, odwiedzając parafie dominikańskie. Swoją podróż zakończy na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Pier Giorgio Frassati to włoski tercjarz dominikański i błogosławiony Kościoła rzymskokatolickiego. Został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II. Jest patronem młodzieży, studentów, ludzi gór i Akcji Katolickiej.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: dziennik zachodni

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZnany bokser spędzi w więzieniu ponad 30 lat
Następny artykułAleż wstyd dla Polski. Chorwat pokazał jak nasz turysta wrzuca robaki, by nie płacić za jedzenie (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również