UDOSTĘPNIJ
fot. youtube/@damien90a; Mohylek at Polish Wikipedia

To może być koniec Programu Trzeciego Polskiego Radia w formie, którą znamy. Wiele wskazuje na to, że z radiem mogą pożegnać się niekwestionowane legendy Trójki: Wojciech Mann, Artur Andrus i Marek Niedźwiecki. 

Po objęciu władzy PiS zaczął przejmować kontrolę nad mediami publicznymi. W porównaniu do TVP, radiową „Trójkę” dotknęły stosunkowo niewielkie zmiany, jednak – zdaniem jej pracowników – i tak były mocno odczuwalne.

– Powiem, że jest wyraźnie atmosfera przygnębienia i zastraszenia. Oczywiście, inaczej się czuje ktoś taki, jak ja, kto ma za sobą ileś lat pracy, jakiś dorobek i nie jest całkowicie zależny od honorarium Trójkowego, a inaczej osoba, która ma kredyty, rodzinę i konieczność przyniesienia miesięcznego honorarium. No to ci ludzie zwyczajnie się boją i myślę, że po prostu każdego dnia budzą się z lekkim strachem. – mówił na początku listopada Wojciech Mann.

Siedmioro dziennikarzy, w tym Artur Andrus, Wojciech Mann i Marek Niedźwiecki zaniosło dziś do prezes Polskiego Radia list – podpisany przez 170 innych dziennikarzy – w obronie zwalnianych kolegów, którzy ze względu na niższą pozycję w radiowej hierarchii, nie mogli się sami bronić. List nie dał zbyt wiele, a prezes Stanisławczyk postanowiła udowodnić dziennikarzom, kto tu rządzi.

W efekcie, zasłużeni pracownicy Trójki musieli wysłuchać kilku uwag na ten temat. Okazuje się na przykład, że zdaniem Barbary Stanisławczyk – która przed objęciem fotela prezesa Polskiego Radia nie miała z radiem niemal nic wspólnego – Wojciech Mann ma poważne „problemy warsztatowe”, a w ogóle to pracuje już w Trójce „za długo”. Krytyki nie uniknęli także Niedźwiecki i Andrus. Popis pani prezes trudno interpretować inaczej niż jako zapowiedź, że w razie dalszego sprzeciwu wobec jej rządów nawet najbardziej zasłużeni dziennikarze zostaną zwolnieni.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również