UDOSTĘPNIJ
fot. freestockphotos.biz

Zmarł Marek Wysocki, aktor teatralny i filmowy. Znany był przede wszystkim z roli Pana Samochodzika, ale także z długoletnich występów w serialu „Samo życie”. 

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową oraz Państwową Wyższą Szkołę Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Związany był także z Teatrem Narodowym w Warszawie, występował też na deskach Państwowego Teatru „Syrena”. Prowadził także Teatr Młodych w Pałacu Młodzieży.

Do roli Pana Samochodzika, postaci z powieści Zbigniewa Nienackiego zaangażowany został w 1988 roku. Dorównać musiał w roli Stanisławowi Mikulskiemu, który odgrywał tę postać wcześniej. Skomponował także uwielbianą przez dzieci piosenkę do popularnego programu z Panem Tik-Takiem.

Był laureatem nagrody Złotego Ekranu i nagrody filmowej Zbigniewa Cybulskiego. W 1997 roku otrzymał nominację do amerykańskiej nagrody World Championship za najlepsze widowisko telewizyjne w Tunezji. Otrzymał także nagrodę od Ministra Kultury Tunezji.

Poza aktorstwem zajmował się lataniem samolotami. W latach 70-tych był II pilotem na pokładach PLL LOT. Odszedł 14 lipca. Miał 61 lat.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również