UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/Storyful News

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas wyścigów typu drag racing. Widzowie obserwujący samochód kręcący „bączki” zostali ochlapani płonącym paliwem. Są ranni, w tym jedna osoba krytycznie.

Wydarzenie miało miejsce w Alice Spring, mieście w Australii. Między kolejnymi wyścigami w czasie Red CentreNATS jeden z kierowców zabawiał publiczność, robiąc sztuczki i kręcąc tzw. bączki.

W pewnym momencie samochód zwrócony tyłem do oddzielonych jedynie siatką widzów, ochlapał ich płonącym paliwem. Tłum usunął się w panice, a część ludzi została poszkodowana. Władze informują o 12 rannych, w tym jedna osoba jest w stanie krytycznym. Pozostałe jedenaście osób służby sanitarne określają jako poważnie ranne, jednak ich stan jest stabilny.

Po tym, jak doszło do wypadku, organizatorzy przerwali wydarzenie i rozpoczęli akcję ratunkową. Wszczęto także postępowanie, mające na celu wyjaśnić, w jaki sposób mogło dojść do tragedii.

– To bardzo niepokojące zdarzenie, jednakże wszyscy pacjenci uzyskali szybką i niezbędną pomoc – podano w oświadczeniu organizatora wyścigu, firmy Northern Territory Major Events Company.

Równocześnie firma wyraża nadzieję, że w przyszłym roku bez problemu uda się ponownie zorganizować wyścigi Red CentreNATS.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również