UDOSTĘPNIJ

Japoński koncern Toyota Motor Corporation podpisał umowę partnerską z amerykańskim przedsiębiorstwem Uber. Na chwilę obecną nie są znane bliższe szczegóły dotyczące współpracy, jednak wiadomo, że Toyota planuje inwestować w innowacyjną aplikację.

Wiadomo również, że firmy podpisały umowę dotyczącą leasingu. Oznacza to, że pracownicy Ubera będą mogli najmować samochody Toyoty, jednocześnie spłacając raty z pensji otrzymywanej za pracę w przedsiębiorstwie.

Warto wspomnieć, że we wtorek niemiecki koncern Volkswagen, poinformował opinię publiczną o planach nawiązania współpracy oraz dokonania inwestycji w konkurencyjny dla Ubera serwis Gett.

Uber to amerykańskie przedsiębiorstwo z siedzibą w San Francisco (Kalifornia). Jest ono twórcą popularnej aplikacji mobilnej, dzięki której użytkownicy mogą korzystać z przewozów samochodowych, jednak tańszych od przeciętnych usług taksówkarskich. Uber jest usługą globalną, działa w 400 miastach w 68 krajach świata. W Polsce został zarejestrowany w grudniu 2013 roku.

Józef Gawron, źródło: http://www.interfax.ru/business/510022

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZ ostatniej chwili: Znaleziono martwego ważnego oficera Kontrwywiadu Wojskowego
Następny artykułTylko u nas! Adwokat więźnia CIA z Polski obrońcą Mateusza Piskorskiego
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również