UDOSTĘPNIJ
fot. YouTube/MaxTVNews

Mimo iż prawicowemu dziennikarzowi zdarzało się już krytykować polski rząd, to jeszcze nigdy nie uderzył w niego w tak mocnych słowach. Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość w swojej polityce sięga po zabiegi rodem z III Rzeszy.

Prezes Polskiej Fundacji Narodowej kilka dni temu tłumaczył się z kampanii, której celem jest przedstawienie społeczeństwu, że reforma sądownictwa prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość jest konieczna. Na organizację spadła za to fala krytyki, ponieważ uznano, że mieszanie się w politykę nie jest zgodne z tym, co miała reprezentować sobą fundacja.

W kampanii dotyczącej polskiego wymiaru sprawiedliwości mówimy, jak jest. Pokazywanie patologii polskiego sądownictwa ma zachęcać do jego zmiany – tłumaczył Cezary Jurkiewicz, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Tego rodzaju wypowiedzi nie przypadły jednak do gustu znanemu dziennikarzowi. Stwierdził nawet, że mamy do czynienia z propagandą, której nie powstydziliby się przywódcy III Rzeszy.

Propaganda rządowa za pieniądze ludzi jest patologią Goebbelsa i zachęca do zmiany was – skomentował sprawę Mariusz Max Kolonko.

twitter.com/maxkolonko

źródło: twitter.com/maxkolonko

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również