UDOSTĘPNIJ
A Polish Soldier uses a cord to steady his 7.62 mm PKM light machine gun as he takes part in an afternoon patrol around the perimeter of Camp Babylon, Iraq during Operation IRAQI FREEDOM.

Minister Obrony Narodowej przekonuje, że Polska nie weźmie udziału w konflikcie militarnym w Syrii. Wicepremier swoje stanowisko przedstawił podczas dzisiejszej konferencji w Bydgoszczy. Odwiedził tam przy okazji Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2.

Konflikt w Syrii przybiera na sile, pojawia się wiele spekulacji kto ma w tym większy, a kto mniejszy interes. Pewne jest jednak to, że Rosja dokonała już kilku nalotów bombardując syryjskie tereny argumentując, że zamierza walczyć z Państwem Islamskim.

Dużo mówi się również o naruszeniu tureckiej granicy przez rosyjskie samoloty. – Na pewno sytuacja w Syrii w ostatnich dniach się skomplikowała. Nieuzgodnione z koalicją wejście Rosji do działania, wbrew ostrzeżeniom, przyniosło pierwsze napięcia. I na pewno bardzo niepokojące są te fakty mówiące o naruszeniu przestrzeni powietrznej naszego sojusznika, Turcji, przez rosyjskie samoloty – zaznaczył szef MON.

Siemoniak podkreślił, że NATO, w celu wyjaśnienia tych zajść, będzie musiało aktywniej zaangażować się w działania polityczne, które będą miały na celu wynegocjować wspólną nić porozumienia względem syryjskiego konfliktu.

Głównym przesłaniem tej konferencji był fakt, iż Polska nie wyśle wojsk do Syrii.

Źródło: polskieradio.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również