UDOSTĘPNIJ
fot. Facebook.pl

Walka o kształt polskiego sądownictwa trwa w najlepsze. Obóz władzy stara się, pomimo problemów wewnętrznych, przegłosować proponowane przez siebie ustawy. Zwolennicy opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej wychodzą na ulice, aby wyrazić swoje niezadowolenie i wywrzeć nacisk na partię Jarosława Kaczyńskiego.

Chris Niedenthal jest synem imigrantów wojennych, którzy uciekli do Wielkiej Brytanii. Zyskał światową sławę dzięki swojemu talentowi fotograficznemu. Jest cenionym fotoreporterem i autorem zdjęć dokumentalnych.

Fotoreportera zauważono w tłumie zebranym pod Sejmem RP, kiedy wykonywał fotografie zachodzących zdarzeń. Od razu zrobiono mu zdjęcie, a jego obecność w centrum wydarzeń natychmiastowo porównano do jego działalności w stanie wojennym. Niedenthal wykonał po 13 grudnia jedną z najbardziej znanych fotografii tego okresu – milicyjny wóz opancerzony przed kinem Moskwa w Warszawie, na którym widnieje nazwa filmu „Czas Apokalipsy”.

Choć obie sytuacje są nieporównywalne, to zwolennicy opozycji wykorzystali zdjęcie, aby stworzyć legendę walki z rządem Prawa i Sprawiedliwości. Nawołujący do protestów i sami protestujący lubią zestawiać siebie z ludźmi walczącymi z juntą Wojciecha Jaruzelskiego. Sympatycy opozycji stwierdzili nawet, że zdjęcie „Podkreśla ogromną wagę ostatnich wydarzeń”.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również