UDOSTĘPNIJ
Fot. Flickr (NASA Goddard Space Flight Center) - Wikimedia Commons (Revolver)

9 albo 10 września huragan Irma, już teraz określany jako największy w historii Atlantyku, uderzy we Florydę. Trudno jest jednak wyobrazić sobie właściwą skalę zagrożenia, które ze sobą niesie. Aby ułatwić zrozumienie tego, jak gigantyczny i niebezpieczny jest to huragan, Tomasz Wasilewski, zajmujący się na co dzień prognozą pogody w TVN, przygotował bardzo wymowną grafikę.

Niesiony przez Irmę wiatr już teraz osiąga prędkości wysokości 300 km/h. Na Florydzie zapanowała ogromna panika, a jej mieszkańcy próbują jak najszybciej zrobić odpowiednie zakupy albo uciec z zagrożonych przez żywioł domów.

Aby uświadomić sobie, jak gigantyczne zagrożenie związane jest z przejściem huraganu, zdecydowanie pomocna okazuje się grafika przygotowana przez Tomasza Wasilewskiego. Na zdjęcia satelitarne Irmy nałożył on bowiem kontur naszego kraju.

Jak wynika w wizualizacji, huragan byłby w stanie przykryć prawie całą Polskę. Co najgorsze, wiązałby się oczywiście z niewyobrażalnymi, trudnymi do oszacowania stratami oraz licznymi ofiarami, które prawdopodobnie nie mogłyby natychmiast otrzymać potrzebnej pomocy ze względu na przerażające warunki pogodowe.

Fot. Twitter

Jedzenie tych rzeczy jest NAJGROŹNIEJSZE!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również