UDOSTĘPNIJ
źródło: pixabay.com, flickr.com

Partii Jarosława Kaczyńskiego ostatnio udało się osiągnąć bardzo dobry wynik budżetowy. Jak wskazuje bowiem ostatni odczyt Ministerstwa Finansów, partii rządzącej udało się dokonać niewiarygodnego i obecnie w Polsce mamy najmniejszy deficyt budżetowy od lat.

Tak niewielkiej różnicy między pieniędzmi wydawanymi przez rząd a posiadanymi jeszcze nie było. Na nic zdało się straszenie ze strony opozycji, że program Rodzina 500+ pogrąży polską gospodarkę i zwiększy dziurę budżetową. Okazuje się jednak, że po raz pierwszy w odczycie dotyczącym budżetu po maju polska gospodarka zanotowała tak dobry wynik. Zgodnie z nim deficyt mocno zmalał i wynosi obecnie 0,2 mld złotych.

Oznacza to, że PiS zdołało zmniejszyć go niemal 100-krotnie od momentu, kiedy przejęło stery w Polsce. Jeszcze w 2015 roku dziura budżetowa wynosiła 19,6 mld złotych. Po maju 2016 roku deficyt był już na poziomie 13,5 mld, by obecnie zmaleć do poziomu najniższego w historii III RP.

Jak wskazuje Ministerstwo Finansów, za tak dobrym wynikiem stoi tytaniczna praca służb, które ścigają złodziei wyłudzających zwroty podatku VAT. Dzięki temu deficyt znacznie zmalał, ale poza tym – wpływy z tytułu podatku VAT wzrosły względem analogicznego okresu 2016 roku (styczeń-maj) aż o 30%.

Tak dobry wynik budżetowy jest bardzo obiecujący. Jeżeli trend się utrzyma, być może na koniec roku usłyszymy, że deficytu już nie ma lub jest jeszcze mniejszy.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również