UDOSTĘPNIJ
Screen YouTube/IPN

IPN wypuściło kolejny genialny spot na Święto Niepodległości. Będziecie nim wręcz zachwyceni. Mówi o nas i o naszym kraju. To po prostu trzeba zobaczyć!

Dziś Polacy obchodzą najważniejsze święto w roku, czyli Dzień Niepodległości. Po 123 latach rozbiorów, kiedy to 3 kraje ościenne: Rosja, Niemcy i Austria wymazały nasze państwo z map, w końcu Polska się odrodziła. Nie obyło się bez krwi i poświęcenia, bez walk i cierpienia, ale żeby to wszystko było możliwe, to Polacy wciąż musieli wierzyć i mieć nadzieje oraz marzenia.

Z okazji Święta Niepodległości Instytut Pamięci Narodowej wypuścił spot patriotyczny o odrodzeniu się naszego państwa. Jest krótki, ale treściwy i bardzo poruszający. Lektor krótko opisuje sytuacje pod sam koniec wojny i opowiada, jak wiele musieliśmy poświęcić, aby doszło do odzyskania niepodległości.

Krótka lekcja historii

Spot zaczyna się od zbliżenia na smartfona. Na ekranie widnieje mapa Polski. Później zmienia ona kolor i widz widzi rozbiory oraz walkę na polu bitwy. W pewnym momencie widać postać Józefa Piłsudskiego na Kasztance. Lektor wtedy pyta, skąd wzięliśmy się znów na mapie? I odpowiada: „Z wizji i marzeń. Z ognia i walki. Z krwi i poświęcenia”. Główne hasło które kończy spot wszystkich zachwyca: „Nie było jej, a jest. Polska.”

Internauci są zakochani w nowym spocie. Piszą, jacy są dumni i jak im serce rośnie, gdy oglądają taki krótki, ale piękny spot. Chcą więcej takich filmików patriotycznych.

Poniżej można zobaczyć spot IPN-u.

Fot. Twitter/IPN
Fot. Twitter/IPN

 

Źródło: wiadomości.wp.pl

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!


20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również