UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia.org

Sprawa Amber Gold elektryzuje Polaków już od 2012 roku. Teraz, gdy władzę przejął PiS proces jej wyjaśniania wydaje się nabierać tempa. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma nadzieję na zakończenie śledztwa w taki sposób, aby jak najbardziej pogrążyć Platformę Obywatelską – wiadomo, że miał w nią swój wkład syn byłego premiera Michał Tusk. 

Poseł Platformy Krzysztof Brejza ma dla PiS niemiłą wiadomość. Ma on być w posiadaniu dowodów na związek Amber Gold z upadłymi już SKOKami (mają one swoją własną aferę), a przez to z PiS – założycielem firmy jest senator PiS Grzegorz Bierecki.

Brejza w rozmowie w TOK FM potwierdził, że jest w posiadaniu dokumentów potwierdzających związki firmy Marcina P. ze SKOKiem. Związkom tym zaprzecza obóz władzy.

–  Znalazłem też bardzo ciekawe wielostronicowe opracowanie dotyczące SKOK Stefczyka w siedzibie Amber Gold. Takie materiały były też kolportowane w obiegu wewnętrznym Amber Gold. Na pytanie, skąd one się tam wzięły, Marcin P. nie był wstanie tego wytłumaczyć. Okazuje się też, że wejście w branżę lotniczą nie było autorskim pomysłem Marcina P. – Musimy m.in. weryfikować postać trójmiejskiego biznesmena, o którego pytają posłowie PIS, a który rzekomo miał nakłonić Marcina P. do wejścia w linie lotnicze. Tak się składa, że ten człowiek do 2002 roku prowadził własny SKOK – powiedział Brejza.

źródło: natemat.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWizyta Trumpa w Polsce. Cios w opozycję i Wałęsę
Następny artykułNIE DO WIARY! Wiemy ile osób było na przemówieniu Trumpa
Wiadomości Pikio

Wiadomości z Polski i ze Świata

Zobacz również