UDOSTĘPNIJ

Korea Północna stanowi, według Waszyngtonu, coraz potężniejsze zagrożenie. Śmieszne prężenie muskułów reżimu Kim Dzong Una zmieniło się w realną groźbę, kiedy Korea weszła w posiadanie arsenału atomowego. USA ma już tego dosyć. Planuje ukrócenie zapędów dyktatora.

O sprawie donosił już na początku marca The Wall Street Journal, a teraz wypowiedział się na ten temat sekretarz stanu USA, Rex Tillerson. Zdaniem szefa amerykańskiej dyplomacji, Stany muszą być gotowe, by zaatakować prewencyjnie Pjongjang. Jak podkreślał Tillerson, nie chodzi o wywołanie globalnego konfliktu, a jedynie zachowanie pokoju na świecie.

 – Nie chcemy oczywiście, by doszło do konfliktu zbrojnego. Jeśli jednak Korea Północna podniesie poziom zagrożenia ze strony swojego programu atomowego, ta opcja będzie na stole – zapowiedział Tillerson.

Waszyngton poważnie myśli o takim rozwiązaniu, gdyż „skończyła się cierpliwość Ameryki”. USA jak dotąd jedynie ostrożnie przyglądało się temu, co dzieje się w Korei. Teraz otwarcie padła już zapowiedź zaatakowania Pjongjangu w celu storpedowania projektu atomowego „lepszej Korei”. Kim Dzong Un jest już bowiem w posiadaniu przynajmniej 8 głowic nuklearnych.

W sprawę zamieszane są także Chiny, które ostrzegają władze USA. Pekin jak dotąd uważał się za stabilizatora sytuacji w rejonie i bardzo nie podoba mu się, że Ameryka zaczęła rozważać atak na Koreę Północną. Chińczycy są wściekli, że Waszyngton panoszy się w ich sferze wpływów. Pewne już, że Pekin odpowiedziałby na agresję USA na Pjongjang. Nie wiadomo jednak, jak bardzo zaszkodziłoby to światowemu pokojowi. Bardzo możliwe, że doszłoby w tym wypadku do III Wojny Światowej.

pt

19 KOMENTARZY

 1. Fireback, ale za to jednym z czterech, których banki centralne nie należą jeszcze do „narodu wybranego”. Warto się nad tym zastanowić..

 2. To może my zaatakujemy prewencyjnie USA, bo ich 7000głowic nuklearnych stanowi zagrożenie dla ciągłości pokoju

  • Olo Tobie PiS komunisci piotrowicz dyktuja jak masz zyc i co Twoje dzieci maja w szkole sie uczyc nowi bohaterzy i nowi wrogowie !

 3. Dajcie spokoj, to co tam sie dzieje nie jest normalnie i tam dawno wypadalo zeby ktos wlecial i skonczyl ten cyrk. Gosc wymachuje korei poludniowej kijem przed nosem a wszyscy udaja ze nic sie nie dzieje…

  • Trump już wie, że nie powstrzyma gospodarczo Chińczyków, więc gra na konflikt. W ten sposób, nawet jeśli nie podbije Chin, to szybko oddłuży Stany i znowu wejdzie do gry. Jeśli wygra tylko, co nie jest oczywiste.

   • oddluzy stany ? gosciu swiatowy system monetarny jest ze soba scisle powiazany, nie jestes w stanie sie oddluzyc, bo kazdy wyprodukowany dolar sam w sobie zawiera juz dlug. tak jest zbudowany ten system. jedyne co moze sie wydarzyc to kolejny krach gospodarczy /globalny konflikt i reset systemu.

    Youtube: the money masters. polecam serdecznie

 4. Trzeba pakowac rodzine i walizki do samolotu i na 2 strone globu uciekac a tu niech jarek z ministrem wojny leja sie z reszta

 5. Globalna wojna jądrowa jest tylko kwestią czasu. Księga Objawienia ostrzega: „I wyszedł inny koń barwy ognia, a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, by się wzajemnie ludzie zabijali – i dano mu wielki miecz [w tym kontekście oznacza broń jądrową]. A gdy otworzył pieczęć trzecią, usłyszałem trzecie Zwierzę, mówiące: ‚Przyjdź!’ I ujrzałem: a oto czarny koń, a siedzący na nim miał w ręce wagę [żywność będzie racjonowana]. I usłyszałem jakby głos w pośrodku czterech Zwierząt, mówiący: ‚Kwarta pszenicy [ok. litr] za denara [dniówka] i trzy kwarty jęczmienia za denara, a nie krzywdź oliwy i wina! [te gatunki odporne są na długotrwałą suszę]'” (6:4-6). O tej wojnie pisał już Mojżesz (Liczb 24:23,24). Poprzednie wojny światowe rozpoczynały się konfliktami między państwami. Tym razem, według słów Jezusa, będzie inaczej. Zacznie się od konfliktu w ramach jednego państwa: „Powstanie bowiem naród przeciw narodowi”, podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7). Wówczas Rosja znów pośpieszy na pomoc swoim sojusznikom. Jednak tym razem (będzie to już po powrocie Rosji) Amerykanie także nie opuszczą swoich sojuszników i niespodziewanie zaatakują (Daniela 11:29,30). Nie będzie to Armagedon, lecz jak stwierdził Jezus: „początek bólów porodowych” (Mateusza 24:8).

 6. korea pln jest bodajze jednym z trzech panstw na swiecie, ktore nie ma jeszcze banku centralnego. przed 2001 rokiem do tych krajow zaliczaly sie takze afganistan, irak, libia. polecam poczytac o bankach centralnych i obejrzec sobie dokument dostepny na yt the money masters.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ