UDOSTĘPNIJ

Zamach w Manchesterze pochłonął życia 22 osób i naraził na szwank zdrowie kolejnych 100. To jednak nie koniec angielskiego koszmaru.

Brytyjska policja opublikowała zdjęcia przedstawiające zamachowca z Manchesteru Salmana Abediego z dużą, niebieską walizką na kółkach. Ujęcia z monitoringu w centrum miasta zarejestrowano na kilka godzin przed atakiem w Manchester Arena.

W czym tkwi więc problem? Okazuje się, że walizka… zaginęła. Nikt nie widział już później bagażu, a wyjątkowo mało prawdopodobne jest, aby terrorysta tuż przed zamachem trzymał w niej kilka par dodatkowych skarpet.

Nie jest powiedziane, że w walizce znajduje się bomba. Równie prawdopodobne jest, że zamachowiec mógł w niej przenosić broń palną lub materiały, które posłużą do budowy ładunków wybuchowych.

Policja przestrzega przed makabryczną „niespodzianką” i zaznacza, aby pod żadnym pozorem do niej nie podchodzić. W przypadku zauważenia podobnego bagażu należy niezwłocznie skontaktować się ze służbami.

– Proszę nie zbliżać się do walizki (…) i natychmiast skontaktować się z policją pod numerem 999 – ostrzega Russ Jackson, szef policji Manchesteru.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również