UDOSTĘPNIJ
fot. flickr.com

Chociaż coraz częściej słyszy się w mediach o nadchodzącej rekonstrukcji rządu, zmiana na stanowisku premiera prawdopodobnie okaże się całkowicie szokująca. Jak informowaliśmy, z powodu problemów zdrowotnych w fotelu szefa rządu raczej nie zasiądzie Jarosław Kaczyński. Zamiast Szydło, nowym premierem ma zostać…

Najnowsze wyznanie Kornela Morawieckiego zelektryzowało polską scenę polityczną. Przewodniczący koła Wolni i Solidarni, będący jednocześnie ojcem ministra rozwoju oraz finansów, zdradził bowiem, kto prawdopodobnie zostanie nowym Prezesem Rady Ministrów. Na ten moment kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości ma mieć bowiem dwa typy.

– Prezes Jarosław Kaczyński i mój syn, z tego co ja słyszałem – powiedział w rozmowie z mediami Kornel Morawiecki, szokując polską opinię publiczną oraz obserwatorów krajowej sceny politycznej.

ZOBACZ TAKŻE: Morawiecki pęka z dumy. Niemiecki gigant z impetem wkracza do Polski

Zamiast Szydło, nowym premierem ma zostać…

Jednocześnie polityk zaznaczył jednak, że to prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, ma większe szanse na objęcie prestiżowego stanowiska. To jednak wydaje się nieaktualne ze względu na stan zdrowia szefa PiS.

Morawiecki chętnie wychwala syna w mediach, niejako promując jego potencjalną, osobliwą kandydaturę.

– Widzę w nim potencjał państwowy. Chciałbym, żeby zaznaczył się, żeby nam pomógł. Żebyśmy my, pod jego jakimś tam przywództwem, liderowaniem takim czy innymi, żebyśmy osiągnęli więcej. My, Polacy – stwierdził kiedyś w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” przewodniczący koła Wolni i Solidarni.

ZOBACZ TAKŻE: Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier

Pochwałom nie ma końca

– Mój syn świetnie sobie radzi w rządzie, jest najlepszym ministrem i widziałbym go w każdej funkcji. Także w roli premiera – dodał także na łamach „Super Expressu”, wychwalając stanowczo kompetencje swojego syna.

Czas pokaże, kto ostatecznie zajmie miejsce Beaty Szydło. Kandydatura Mateusza Morawieckiego zdaje się być jednak coraz bardziej poważna i licząca się. Szczególnie podkreśla to fakt, że doniesienia te potwierdziła niejako osoba z najbliższego otoczenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz ministra finansów.

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS


Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również