UDOSTĘPNIJ
Podatek od deszczu
fot. pexels.com

Ta wiadomość nie spodoba się posiadaczom działek i dużych sklepów. Choć wydaje się to poza możliwościami ludzkiej percepcji, Prawo i Sprawiedliwość wprowadza podatek od deszczu. Polacy są podzieleni.

Zgodnie z nowym prawem wodnym każda gmina ma obowiązek nałożenia na swoich mieszkańców tzw. podatku od deszczu. Choć faktycznie chodzi o wodę pochodzącą z opadu, opłata dotyczy jej odprowadzania.

ZOBACZ TAKŻE: Podatkowy horror. PiS wprowadzi masakryczny podatek dochodowy

(Podatek od deszczu) zostanie naliczony właścicielom dużych budynków o powierzchni ponad 3,5 tysiąca metrów kwadratowych, którzy zabudowali swoją działkę w co najmniej 70 procentach, a w okolicy brakuje kanalizacji deszczowej – podaje „Gazeta Wyborcza”.

To naprawdę się stało

Pomimo licznych głosów sprzeciwu podatek został przegłosowany wraz z całym pakietem nowego prawa o gospodarowaniu wodą, znajdującą się na terytorium RP. Oficjalny celem podatku jest obowiązek opłat za zmniejszanie retencji terenowej. Oznacza to odprowadzanie wód opadowych lub pochodzących z roztopów z terenów nieskanalizowanych.

ZOBACZ TAKŻE: Opozycja załamana! Przywódca odchodzi i idzie do… PiS

Podatek dotyczy wielkopowierzchniowych sklepów, magazynów wszelkiego rodzaju, biurowców oraz spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot, w których koszty odprowadzania wody spadają na lokatorów.

Niektórzy są zwolnieni

Nowego podatku pod żadnym warunkiem nie zapłacą kościoły i związki wyznaniowe, które zwolnione ze względu na ich społeczny wymiar. Jaki to dokładnie wymiar, nie sprecyzowano.

ZOBACZ TAKŻE: Ohyda! Wpadł do kościoła i robił TO na oczach wiernych

W ten sposób rząd liczy na miliony złotych wpływów do budżetu. Gra toczy się o ogromne sumy, nawet kilka miliardów złotych. Wysokość stawek podatku deszczowego ustalą władze gmin, ale zachowają jedynie 10 proc. ich wysokości, pozostałe 9/10 przypadnie władzom w Warszawie.

źródło: tvn24bis.pl

Oto najbogatsze i najbiedniejsze województwa! Przepaść między pierwszym miejscem a resztą PORAŻA

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również