UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Problemy wizerunkowe i prawne nie opuszczają kandydatki demokratów na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Hillary Clinton. WikiLeaks opublikowała maile, z których wynika, że żona byłego prezydenta USA wiedziała jakie pytania będą jej zadawane podczas partyjnych debat w ramach prawyborów. 

Chodzi o wiadomości jakie zostały wykradzione ze skrzynki mailowej szefa sztabu wyborczego Hillary Clinton. Wśród nich jest mail od komentatorki w telewizji CNN oraz działaczki Partii Demokratycznej, Donny Brazile.

Dziennikarka pisała w wiadomości do szefa sztabu kandydatki demokratów, że czasami dostaje z wyprzedzeniem wszystkie pytania, które zadawane są później w debatach organizowanych przez telewizję CNN.

W kilku następnych mailach Brazile wysyłała pytania, które rzeczywiście pojawiły się podczas debat z udziałem kandydatów na prezydenta. Chodzi m.in. pytania dotyczące kary śmierci oraz o zanieczyszczenia wody w miejscowości Flint w stanie Michigan (zadała je kobieta, której bliscy zatruli się ołowiem).

Po wycieku wiadomości, telewizja CNN zerwała współpracę z Donną Brazile i oświadczyła, że dziennikarka „nigdy nie uzyskała dostępu od stacji do żadnych materiałów, zakulisowych informacji czy przygotowywanych przed debatą pytań„.

Rywal Clinton w wyścigu o prezydenturę, Donald Trump wykorzystał kolejną aferę z udziałem kandydatki demokratów i stwierdził, że to kolejny dowód na to, że tak i Clinton jak i amerykańskie media i dziennikarze są skorumpowani.

Kolejna afera mocno odbiła się na poparciu w sondażach dla Hillary Clinton. Zdaje się, że coraz więcej Amerykanów ma powoli tego dosyć.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również