UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay.com; Wikimedia Commons/PiS

Wiele propozycji prawnych wprowadzanych przez PiS wzbudza silne emocje. Szykuje się nowe, kontrowersyjne prawo. Po jego wejściu wiele osób, szczególnie nieprzychylnych rządowi, będzie bardzo niezadowolonych. Prawo ma objąć wszystkich.

Chodzi o abonament telewizyjny. Na temat jego reformy wypowiedział się Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Czabański Twierdzi, że ustawa abonamentowa powinna wejść w życie już niebawem, a na pewno „szybciej niż ta o repolonizacji mediów”.

– Nienormalna jest sytuacja, w której za media publiczne płaci około 10 procent gospodarstw domowych, a media te służą wszystkim obywatelom – uzasadnił Czabański.

Nowy abonament ma być niższy niż obecny. Równocześnie ma obejmować wszystkich i być powszechny. Jedynie wąska grupa uprzywilejowanych osób, w tym m.in. emeryci, mają płacić symboliczną złotówkę.

– Ustawa abonamentowa będzie, jak zapowiada Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na PIT-cie dla większości obywateli, jeśli chodzi o rolników na KRUS-ie a dla firm na CIT-cie – wyjaśnił przewodniczący RMN.

Nikt zatem, kto płaci podatki, nie będzie mógł uchylić się od płacenia abonamentu. To z pewnością rozwścieczy tych, którzy uważają telewizję publiczną za propagandowy organ partii rządzącej. Podobnie niezadowoleni będą ci, którzy z telewizji ani żadnych mediów publicznych nie korzystają.

Źródło: DoRzeczy

Jak kiedyś nazywał się Solorz-Żak? Kto by na to wpadł! Znani Polacy, którzy zmienili nazwiska

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również