UDOSTĘPNIJ

Aż TRZY niezależne źródła informują o tym, że pewna jest dymisja jednego z ministrów. Znana jest również funkcja jaką ma pełnić po odwołaniu.

Ministerstwo Infrastruktury do likwidacji. Jak informuje „Dziennik Polski” powodem tego ruchu Jarosława Kaczyńskiego ma być konieczność rozstrzygnięcia konfliktu pomiędzy Andrzejem Adamczykiem a szefem resortu rozwoju Mateuszem Morawieckim.

ZOBACZ TAKŻE: Na tę decyzję od dawna czekają wszyscy Polacy.

„Najgorszy minister”

Ocena pracy ministra Adamczyka od dawna jest niska. Jest krytykowany głównie z powodu opieszałości w realizacji programu Mieszkanie+. Jak informuje „Fakt”, dodatkowo zarzuca mu się słabe wykorzystanie funduszy unijnych na budowę dróg i kolei.

Dodatkowo, na Nowogrodzkiej podobno rozwiązano już problem tego co zrobić z odwołanym ministrem.

– To pewne. Minister Adamczyk zostanie wojewodą, a obecnie sprawujący tę funkcję Piotr Ćwik zajmie jego miejsce w Sejmie – twierdzi informator „Dziennika Polskiego”.

O fatalnych notowaniach ministra Adamczyka informowaliśmy niedawno. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości anonimowo odpowiadali na ankietę autorstwa „Super Expressu”. Jego dymisji chciało wtedy aż 60% ankietowanych członków Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE: RYDZYK WCHODZI DO GRY! Po rekonstrukcji rządu to on zostanie…

Drugi scenariusz w sprawie Adamczyka

Poza likwidacją resortu, brana pod uwagę jest również druga opcja w postaci zastąpienia Adamczyka przez obecnego prezesa PKP Krzysztofa Mamińskiego.

– Kaczyński ma do niego zaufanie. Łączy ich to, że w Smoleńsku obaj stracili kogoś bliskiego. W środowisku kolejarskim jako jeden z niewielu może się pochwalić sukcesem, bo to on wyciągnął Przewozy Regionalne na plus i zrobił miliony zysku – mówił niedawno w wywiadzie polityk z otoczenia Mamińskiego.

Żona Mamińskiego – Barbara, była zaufanym pracownikiem Lecha Kaczyńskiego, najpierw w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, a od 2005 w Kancelarii Prezydenta, zginęła 10 kwietnia 2010 w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

Źródło: interia.pl

Jak Tusk zachowywał się w szkole? Oburzające! 10 nieznanych faktów z jego życia

Czy to nowa sympatia Leonardo DiCaprio? Jej zdjęcia już zawojowały internet!

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również