Strona Główna Wiadomości Polityka To już nie tylko słowne utarczki. Konflikt z Węgrami przerodził się w...

To już nie tylko słowne utarczki. Konflikt z Węgrami przerodził się w dyplomatyczną bitwę

UDOSTĘPNIJ

Jeszcze niedawno wielu postrzegało Węgry jako największego sojusznika Polski. Viktor Orban nie zamierzał jednak mieszać się w polityczną walkę Kaczyńskiego z Tuskiem, co doprowadziło prezesa PiS do furii. 

Posłowie i zwolennicy PiS potraktowali poparcie Tuska jak zdradę, a na profilach Wiktora Orbana w mediach społecznościowych zaroiło się od polskich hejterów.

– Obecna decyzja nie wpływa na polsko-węgierski sojusz, nadal twardo będziemy stać u boku Polski w każdej sprawie, w której Polskę dotykają niesłuszne ataki, a takich nie brakuje w Unii Europejskiej – uspokaja Orban.

Za słowami przywódcy nie idą jednak czyny. Jeszcze wczoraj nowa ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács miała być gościem TVP, jednak po fali nienawiści w stronę Węgier – natychmiast odwołała wizytę.

Wizytę na Węgrzech odwołał z kolei wiceszef polskiego MSZ Jan Dziedziczak, który miał przebywać w tym kraju między 14 a 16 marca. Resort ogólnikowo poinformował, że wizytę przełożono „z uwagi na inne zobowiązania wiceministra”.
Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKurs na wyjście z UE rozpoczęty. Ruszył projekt ws. POLEXIT
Następny artykułPiS już zaplanowało jak się zemści na UE za wybranie Tuska
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również