UDOSTĘPNIJ
źródło; youtube.com

Mało kto wie, że reakcja dwóch produktów, które mamy w naszych domach, może dać powalające efekty. Wystarczy zmieszać je ze sobą, by wywołać u siebie potworne rany i zagrozić własnemu zdrowiu. Przyjemność w okaleczaniu się coraz częściej odnajdują niestety dzieci.

Salt and ice challange to kontrowersyjne wyzwanie, które ogromną popularność zdobyło kilka lat temu. Dzieci, zwłaszcza w USA, masowo sprawdzały swoje możliwości wytrzymania bólu. Posypywały np. swoje ciała solą i przykładały do tego kostki lodu. Zachodząca w ten sposób reakcja „wypala” zimnem skórę.

Dowód na bycie twardzielem

Chodzi oczywiście o to, by pokazać, że nie jest się „mięczakiem”. Pierwszy raz o wyzwaniu zrobiło się głośno pod koniec 2012 roku. Wówczas w internecie pojawiły się pierwsze nagrania dzieci, które bawią się solą i lodem. Jedne chciały pokazać, że nie są tchórzami, a inne po prostu sprawdzić, jak to działa.

Efekt był przerażający – do szpitala zaczęły masowo trafiać dzieci z poparzeniami wszystkich stopni. Najgorsze przypadki dotyczyły „największych twardzieli”. Ci mieli uszkodzone kości i upośledzone ruchy. Lekarze ostrzegają, że w miejscach, gdzie przykładano lód do soli na skórze, do końca życia pozostaną blizny, a skóra stanie się martwa.

Niestety, mimo ostrej walki z głupią zabawą, po raz kolejny głośno o bzdurnym wyzwaniu. W internecie znów pojawiają się filmy tytułowane „ice & salt challange”, które zdobywają rosnącą popularność. Problem znów narasta, zwłaszcza w USA.

źródło: wolnosc24.pl

Wiedziałeś, że oni też nie mają matury?!


Każdy facet chciałby od niej dostać zastrzyk! Oto najseksowniejsza pielęgniarka świata

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również