UDOSTĘPNIJ
fot flickr

Projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości przeszedł właśnie kolejny etap na drodze do stania się pełnoprawną ustawą. Za jego przyjęciem opowiedział się senat – co ciekawe, także niektórzy senatorowie PO i PSL głosowali na tak.

Projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym na nowo zdefiniuje pojęcie „pełnego składu TK”. Od teraz, będzie liczył przynajmniej 11 sędziów.

Ustawa budzi wiele kontrowersji, a przeciwnicy zarzucają partii Jarosława Kaczyńskiego, że celem jej wprowadzenia jest paraliż Trybunału. Jak się okazuje, nie cała opozycja jest tego zdania. Za przyjęciem projektu zagłosowali Piotr Florek, Marian Poślednik i Waldemar Sługocki z Platformy Obywatelskiej, a także Józef Zając z PSL.

Interesujący może być fakt, że wszyscy trzej senatorowie PO są blisko związani z Wielkopolską. Waldemar Sługocki kończył studia na uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a Piotr Florek zasiadał w sejmiku wielkopolskim w latach 1998-2002, a w 2007 roku został wojewodą wielkopolskim. Marian Poślednik natomiast od 2002 do 2011 sprawował mandat radnego sejmiku wielkopolskiego

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również