UDOSTĘPNIJ
fot. Wikipedia/Platforma Obywatelska RP/Flick

Komisja Europejska odrzuciła odpowiedź polskiego rządu do stawianych jej zarzutów o łamanie zasad praworządności państwa. Decyzję skomentować postanowiła premier Beata Szydło.

Podkreśliła, że unijne wartości takie jak wolny rynek i swoboda konkurencji są ważne dla Polski i jej rząd zamierza stać na ich straży. Jej zdaniem to przedstawiciele Komisji Europejskiej starają się na siłę zrobić z naszego kraju państwo antyunijne mimo iż w praktyce nim nie jest.

W ostatnim czasie pojawiły się niesprawiedliwe dla Polski wypowiedzi niektórych unijnych polityków. Dlatego pragnę jasno i wyraźnie podkreślić: Polska jest państwem praworządnym i demokratycznym. Polska jest krajem solidarnym i proeuropejskim – oświadczyła polska premier.

Twierdzi, że to przywódcy innych europejskich państw dążą do konfliktu z Polską. Apeluje do nich, by powstrzymali takie działania na rzecz wspólnego dobra.

Niech partykularne interesy poszczególnych państw nie przysłaniają najważniejszego obecnie zadania, jakim jest zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego kontynentu – dodała szefowa rządu.

źródło: tvn24.pl

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również