UDOSTĘPNIJ
Fot. Flickr (Nicolas Raymond) - kremlin.ru

Igrzyska olimpijskie w Pjongczang 2018 i zbliżają się wielkimi krokami. Na całym świecie olimpijczycy spokojnie przygotowują się do walki o medale w Korei. Pod znakiem zapytania stoi występ rosyjskich olimpijczyków. 

Rosja może nie wystąpić w zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich ze względu na aferę dopingową, w którą zamieszany jest również tamtejszy minister sportu. W piątek „New York Times” poinformował, że Światowa Agencja Antydopingowa dysponuje danymi z rosyjskich testów antydopingowych. Agencja potwierdziła otrzymanie materiałów.

Dokumenty, które posiada WADA zawiera wszystkie wyniki testów dopingowych przeprowadzonych od stycznia 2012 roku do sierpnia 2015 roku z moskiewskiego laboratorium.

Minister Sportu zamieszany w sprawę antydopingową

Grigorij Rodczenkow zdecydował się ujawnić wszystkie manipulacje, które były związane również Minister Sportu Witalij Mutko. Przed wyjawieniem tych moskiewskich sekretów uciekł do Stanów Zjednoczonych.

Sankcje dla zawodników z poprzednich edycji

Początkiem listopada rozpoczęła się pogoń za Rosjanami, którzy w przeszłości faszerowali się zakazanymi substancjami. Z poprzedniej edycji zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi z roku 2014 odebrano już 4 z 33 medali. Na świeczniku znalazło się 28 innych zawodników, którzy brali udział w igrzyskach sprzed 3 lat. MKOI zdyskwalifikował już sześciu z nich, a jedna osoba została uniewinniona.

Decyzja o dopuszczeniu Rosjan

Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta 5 grudnia. Przez najnowsze informacje, które się pojawiły, spekuluje się, że MKOI wykluczy Rosjan z tej najważniejszej sportowej imprezy.

MKOI nie ma taryfy ulgowej dla sportowców stosujących doping. Rosjanie mogli się o tym przekonać podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro czy tegorocznych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce. Wtedy pozwolono rosyjskim zawodnikom wystąpić w sportowej imprezie, ale jako zawodnicy neutralni. Teraz szykują się surowsze sankcje dla Rosjan.

 

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

Tego świat nie widział! Unikalne zdjęcia Korei Północnej

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również