UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia.org

Jak informuje brytyjska prasa sieć sklepów TESCO kończy swoją działalność na terenie Polski. Powodem takiej decyzji ma być przegrana walka z dyskontami, których oferta jest o wiele tańsza.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi prezesa TESCO o zbliżającej się poprawie finansów firmy, brytyjska sieć sklepów detalicznych – jak informuje „Sunday Times” – finalizuje już umowy sprzedaży swoich oddziałów w takich krajach jak Czechy, Węgry, Słowacja czy Polska. Wcześniej sprzedała swoje operacje w Korei Południowej.

Jak wyjaśniają specjaliści, powodem takiej decyzji Brytyjczyków jest zbyt trudna jak na „brytyjskie możliwości” sytuacja na wschodnim rynku, który jest „twardy”. Analityk Kantar Retail, Bryan Roberts stwierdził wprost, że TESCO zostało po prostu „wykopane” ze wschodniego rynku przez dyskonty.

Brytyjska sieć sklepów detalicznych TESCO pojawiła się w Polsce blisko 20 lat temu. Mniej więcej w tym samym czasie supermakrety TESCO pojawiły się w Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: finanse wp

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDziennikarz z Polski zapytał Putina o zwrot wraku TU-154 (video)
Następny artykułŻyrinowski: za rok Niemcy i Rosja podzielą Polskę na pół. Znikniecie z map
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również