UDOSTĘPNIJ

Sprawca zamachu w Berlinie został zastrzelony przez policję. Tunezyjczyk został odnaleziony w Mediolanie podczas kontroli dokumentów.

Anis Amri, 24-letni terrorysta, który zabił 12 osób i ranił 48, został zatrzymany podczas rutynowej kontroli nieopodal dworca kolejowego w miejscowości Sesto San Giovanni koło Mediolanu.

Do strzelaniny doszło w nocy. Zmęczony terrorysta na żądanie okazania dokumentów, wyciągnął pistolet i oddał kilka strzałów do policjanta. Został zabity przez drugiego funkcjonariusza, którego partner trafił do szpitala, ale jego stan nie jet ciężki.

Włoski szef MSW pochwalił się, że system bezpieczeństwa w kraju działa, czego efektem była eliminacja terrorysty. Miał być to rezultat wprowadzenia stanu podwyższonych środków bezpieczeństwa i wzmocnionych kontroli.

Tunezyjczyk uciekł do Francji wykorzystując fakt, iż niemiecka policja dorwała innego mężczyznę, który w rzeczywistości nie był odpowiedzialny za zamach w Berlinie. Z Francji udało mu się przedrzeć do Włoch.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUcieczka terrorysty udaremniona. Zamachowiec z Berlina zastrzelony przez policję
Następny artykułPILNE! Malta: Porwano samolot z setką pasażerów. Terroryści grożą, że go wysadzą
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również