UDOSTĘPNIJ

W najbliższy weekend w Słubicach pojawi się dron z Niemiec, który przetransportuje pigułki poronne. Nietypowa akcja ma zwrócić uwagę na problem Polek z dostępem do aborcji. Jak na razie akcja zwróciła uwagę Tomasza Terlikowskiego, który stwierdził, że należy zestrzelić urządzenie jak tylko pojawi się po polskiej stronie granicy.

Transport pigułek poronnych dronem z Niemiec do Polski ma – w zamyśle organizatorów  akcji – symbolicznie wesprzeć walkę feministek o legalną aborcję. Jak podkreślono w komunikacie wydanym przez organizatorów – w Europie tylko w Polsce, Irlandii i Malcie aborcja jest zakazana przez co łamane są prawa kobiet.

Po tym gdy dron z pigułkami poronnymi wyląduje na terenie Polski, zaplanowana jest konferencja prasowa podczas której organizatorzy opowiedzą o swojej akcji i tym jak widzą problem dostępu do aborcji w Polsce.

Na akcję odpowiedział jak na razie jedynie Tomasz Terlikowski, znany publicysta katolicki i obrońca życia „nienarodzonych”.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzwecja: Chcą zakazać słowa „dziewica”, bo dyskryminuje
Następny artykułNowak o marszu lewicy: Ciarki podczas Międzynarodówki
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również