UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikipedia (Ludovic Bertron) - Twitter/Ana Brnabić

Europa jest właśnie świadkiem historycznych chwil mających miejsce w Serbii. Prezydent Aleksandar Vučić oficjalnie desygnował na premiera kraju kobietę, która dodatkowo jest lesbijką. Jako że stało się to po raz pierwszy w historii państwa, nazwisko Any Brnabić zapisze się dużymi literami w dziejach całego kontynentu.

– Wierzę, że ma ona wszystkie potrzebne do pełnienia tej funkcji cechy charakteru oraz doświadczenie – powiedział prezydent Serbii o kandydatce na premiera, która według niego jest najlepszym wyborem dla kraju. Brnabić ma międzynarodowe wykształcenie, czynnie działa w polityce oraz biznesie. Pełniła już także funkcję ministra administracji publicznej i samorządu lokalnego w serbskim rządzie.

Moment ten bez wątpienia jest bardzo ważny dla wszystkich homoseksualnych osób publicznych. W Serbii wielu polityków ukrywa swoją prawdziwą orientację, udając heteroseksualistów, aby w ogóle móc mieć dostęp do stanowisk i honorów. Brnabić jest wyjątkiem – zawsze bezpośrednio mówi o sobie i swojej życiowej ścieżce. Chociaż wiele osób neguje jej kompetencje ze względu na orientację seksualną, doceniona została przez najważniejsze osoby w państwie, dzięki czemu już wkrótce, po akceptacji parlamentu, będzie mogła objąć naprawdę elitarne stanowisko.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również