UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia

Gorliwi muzułmanie w Turcji już dawno nie byli tak rozjuszeni. Wszystko przez nieznanych dowcipnisiów, którzy bardzo boleśnie z nich zażartowali. Około godziny 1:00 z systemu głośników zamieszczonego na minarecie rozbrzmiały szokujące dźwięki. Nie były to nawoływania do modlitwy.

Do zdarzenia doszło w tureckim mieście Kastamonu na północy kraju. Nieznany sprawca zdołał włamać się do systemu nagłaśniającego lokalnego meczetu. O godzinie 1:00 w ubiegły czwartek obudził całe miasto dźwiękami… z filmu pornograficznego.

Głośne kobiece jęki postawiły całe miasto na nogi. Na nagraniu z tego zdarzenia widać jak ludzie ze zdziwieniem spoglądają w stronę źródła dźwięków, czyli lokalnego meczetu. Cała akcja trwała kilkadziesiąt sekund.

W sprawie wypowiedział się już burmistrz Kastamonu, który bardzo przeprosił mieszkańców miasta za tak krępującą sytuację. Sprawców nazwał „wrogami islamu” i „ohydnymi prowokatorami”. Lokalna społeczność zagorzałych muzułmanów jest rozjuszona całą sytuacją i żąda publicznego ukarania winnych. Ci pozostają jednak nieuchwytni. Do systemu nagłaśniającego mieli dostać się zdalnie.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również