UDOSTĘPNIJ

Szczerze powiedziawszy, kiedyś wiązałem nadzieje z telewizją Republika. Mam wrażenie, że część publicystów (np. Rafał Ziemkiewicz), która na starcie zaangażowała się w promocję tego medium, sama nie zdawała sobie sprawy, że tworzy potworka na smyczy PiS-u.

Telewizja, która na szczęście nie cieszy się dużą popularnością jest w moim odczuciu propagandowym zombie. Miały być informacje przedstawiane bez ?gwoździa? wbijanego widzowi na sam koniec, a skończyło się na indoktrynowaniu odbiorców, faworyzowaniu PiS-u i przedstawianiu rzetelnych relacji jedynie z prawicowych eventów.

Każde wiadomości, które wieczorem są emitowane w Telewizji Republika zawierają przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Po chwili, pojawia się ktoś z Platformy i od razu dostajemy porcję komentarzy od prezenterów stacji. Oczywiście są to komentarze, które mają wytworzyć ?odpowiednie? podejście widza do sprawy. Wiadomości Republiki są publikowane na ich kanale na Youtube, więc można je sobie obejrzeć.

To żenujące, że Telewizja na swoim facebookowym profilu ma polubiony profil Prawa i Sprawiedliwości. Nawet ten żenujący TVN nie jest na tyle bezczelny, by otwarcie przyznać, iż jest medium prorządowym. Czym więc różni się Republika od TVN-u?

a) jest mniej profesjonalna, dysponuje gorszym sprzętem

b) robi bardziej rzetelne relacje z prawicowych eventów

c) robi znacznie mniej rzetelne relacje z lewackich happeningów

d) nie kryje się z tym, że sympatyzuje z niektórymi opcjami politycznymi

e) ma znacznie mniej odbiorców

f) na każdym kroku podkreśla, że jest niezależna i niepokorna

Ja gardzę wszelką formą upolitycznienia mediów, dlatego nie oglądam ani TVN ani Republiki. O ich rzetelności dowiedziałem się przypadkowo, oglądając materiał podczas wizyty u znajomego. Na potrzeby artykułu, obejrzałem w domu kilkakrotnie ich serwis informacyjny. Zdecydowanie nie polecam.

31 KOMENTARZY

 1. To samo, co w przypadku Karnowskich. A poza tym mnie osobiście media pisowskie wkurzają jeszcze bardziej, niż te, które oficjalnie przyznają się do popierania lewicy niepobożnej.

 2. no w sumie ja tez mam polubiony i pis i po ale to po to żeby śledzić te wszystkie bzdury które wypisują a przecież nie jestem lewakiem tylko członkiem KNP, po lajku nie można moim zdaniem nikogo osądzać.

 3. Wojciech Sopel No i właśnie w tym rzecz, że Olejnik nie ukrywa swoich preferencji, a TV Republika ze swoim "grzecznym traktowaniem interlokutorów" jest teoretycznie niezależna, a w praktyce – kryptostronnicza. I jest to dużo gorsze, bo ludzie się na to nabierają.

 4. poziom literacki DNO!!! to żenujące kkkkkkkkkkk nie znacie konserwatysto ( z konserwy ) innych przymiotników?-"To ŻENUJACE, że Telewizja na swoim facebookowym profilu ma polubiony profil Prawa i Sprawiedliwości. Nawet ten ŻENUJĄCY TVN " !!! —————SYNONIMY przymiotnika "żenujący "-ambarasujący, bezdyskusyjny, bezsporny, bezsprzeczny, bezwstydny, bulwersujący, drastyczny, drażliwy, ewidentny, fałszywy, głupi, godny pożałowania, godny ubolewania, grzeszny, haniebny, impertynencki, karygodny, kłopotliwy, kompromitujący, konfundujący, krępujący, krzyczący, łachudrowaty, łajdacki, marny, naganny, nędzny, niechlubny, niechwalebny, niecny, niedelikatny, niedogodny, niedopuszczalny, niedyplomatyczny, niedyskretny, nieetyczny, niegodny, niegodziwy, niegrzeczny, niemile widziany, niemiły, niemoralny, niepokojący, niepożądany, nieprawy, nieprzyjemny, nieprzyzwoity, niesmaczny, niestosowny, nieszlachetny, nietaktowny, nieuczciwy, nieuprzejmy, niewątpliwy, niewłaściwy, niewybaczalny, niewybredny, niewygodny, niezaprzeczalny, niezaprzeczony, niezręczny, nikczemny, niski, niżej wszelkiej krytyki, obrzydliwy, oburzający, oczywisty, odrażający, okropny, perfidny, plugawy, podły, poniżający, poniżej wszelkiej krytyki, potworny, pozadyskusyjny, problematyczny, problemowy, prostacki, prymitywny, przeokropny, przykry, rażący, skandaliczny, skrajny, szkaradny, szubrawy, szujowaty, trudny, trywialny, uciążliwy, uderzający, upokarzający, uwłaczający, wstydliwy, wyraźny, występny, zajmujący, zawstydzający, zdecydowany, zdrożny, zły, zniesławiający, żałosny,

 5. Panie Sobieski: Strzał w stopę. "Ja gardzę wszelką formą upolitycznienia mediów, dlatego nie oglądam ani TVN ani Republiki". Jak można coś komentować nie podejmując trudu zaznajomienia się z danym obiektem. Szkoda, że ocenie został tylko poddany serwis informacyjny "Dzisiaj". Szkoda, że publicystykę Pan całkowicie olał, że poranny przegląd prasy od GW do NDz też Pan pominął. Mam wrażenie, że artykuł musiał powstać, tylko brakło argumentów oraz warsztatu dziennikarskiego . Po czym Pan wnosi, że ekipa z Wiertniczej jest bardziej profesjonalna ? Przykłady z prawicowych eventów / lewicowych happeningów brak. Punkt d) rzuca wszystkich na kolana. MA MNIEJ ODBIORCÓW. To proszę do różnic dołożyć też, że ma inne logo, że dziennikarze z Republiki nie jeżdżą wozami TVN-u i odwrotnie. Prawda jest taka, że jedni wchodzą w d… Rządowi a drudzy opozycji. Do tych pierwszych zaliczają się Tefałeny, Polsaty oraz media publiczne, do tych drugich TV Pepublika ( jak to ujął Owsiak). TV Republika powstała na wskutek wypchnięcia z mediów publicznych "MYŚLI SAMODZIELNEJ". Kiedyś tam jeszcze było 65-35 z przewagą dla władzy, teraz 95-5 też z przewagą dla władzy. Czy danie Pospieszalskiemu pasma o 22:30 w czwartki na TVP INFO świadczy o tym ma wystarczyć. PO ( dawniej PZPR) jest matką Telewizji Republiki. Urodziła i porzuciła dziecko. Niedobra z niej mama.

 6. Wojciech Sopel Odkąd media powinny być bezstronne i przedstawiać ludziom suche informacje bez dodatku ideologicznego i oficjalnej interpretacji. Tak samo prezydent powinien być bezpartyjny ale wiadomo, że zanim został prezydentem to był w jakiejś partii i swoje poglądy ma. Rzeczywiście w Republice zdecydowanie najczęściej można spotkać posłów PiSu. Skoro ta stacja uważa się za "bezstronną" to powinni równie często zapraszać zielonych, Ruch Narodowy, SLD i Korwina.

 7. Wojciech Sopel Nie chodzi mi stricte o ich zachowanie, a o usilne podkreślanie przez media w stylu TV Republika czy niezalezna.pl, że są niezależne, niepokorne, najbardziej obiektywne, spoza układu i w ogóle santo subito. Miałem do czynienia z różnymi mediami. Swego czasu, żeby wyrobić sobie opinię w miarę zrównoważoną, czytałem jako dziennik "Wyborczą", a jako tygodnik "Uważam Rze" (było to wtedy, gdy URz był jeszcze tygodnikiem). I może to Pana zaskoczy, ale to drugie było dużo bardziej stronnicze.

 8. Łukasz Dudko Najbardziej obiektywne – to akurat prawda. Nie trzeba się wysilić żeby pokonać w tej kategorii TVN Czy Gozdyrę. Oczywiście że są niepokorni bo dystansują się wobec reżimu. Relacje z procesu dziennikarzy widziałaś?

 9. Trafny artykuł, kilka programów TV Republika obejrzałem, może i ta propaganda byłaby oglądalna gdyby wykonanie było na poziomie, ale niestety, tego nie ma.

  Zostaje Polsat.

 10. Wszystko się zgadza i generalnie mam takie same wnioski. Ale swoje zdanie oparłam o analizę treści zawartych na fanpage'u TVR i w samych materiałach TV. W życiu nie formowałabym wniosku o sympatyzowanie z daną partią tylko na podstawie "lajka" na FB. Sama mam polubione strony od prawa do lewa i nie dlatego, że jestem chorągiewką. Po prostu mam zwyczaj krytykowania czegoś, co znam i obserwuję na mojej tablicy na bieżąco. W ten sposób docierają do mnie różne informacje i wyrabiam sobie własne zdanie. Ogólnie polecam polubiać różne strony. Można dotrzeć do ciekawych informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ