UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

Dziś Święto Niepodległości i obchody są w całej Polsce. Na marszu w Warszawie zebrało się sporo osób, aby zamanifestować swoje poglądy. Takiej liczby uczestników – jeśli wierzyć pierwszym doniesieniom – nikt nie przewidział.

Marsz Niepodległości ruszył z Ronda Romana Dmowskiego, a przemarsz skończy się na błoniach Stadionu Narodowego. Ludzie tłumnie przybywają i do marszu dochodzą z bocznych uliczek. Wszyscy mają ze sobą flagi, proporczyki, opaski czy kotyliony w barwach narodowych.

Jak podaje TVP Info, na Marszu Niepodległości jest nawet 100 tys. osób, przy czym w ubiegłym roku było to ok. 70 tysięcy. To bardzo dużo i może potwierdzać fakt, że z roku na rok jest coraz więcej maszerujących. Widać, że przybyli tam obywatele z różnymi poglądami, ale mają wspólną ideę i łączy ich patriotyzm. Maszerujący krzyczą różne hasła, jak „Nacjonalizm naszą bronią”.

Na kontrmanifestacji „Za wolność waszą i naszą” jest znacznie mniej osób. Szacuje się, że na demonstracji jest ponad 2 tys. osób. Antifa, która dominuje wśród protestujących, ma zakryte twarze i są ubrani na czarno, tradycyjnie nie chcą ujawniać kim są. Sprzeciwiają się ONR-owi i innym organizatorom Marszu Niepodległości, a także maszerują przeciwko propagowaniu faszyzmu i ksenofobii w Polsce.

Goście z Europy

Na Marszu są także goście z innych krajów. Można zobaczyć tradycyjnie flagi Węgier, ale na pochód przybyli również obywatele Szwecji, Słowacji, Hiszpanii czy Włoch. Życzą nam Polakom szczęścia w dniu tego wspaniałego święta.

Narodowcy i inne środowiska prawicowe przejdą z Ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego, gdzie odbędą się imprezy okolicznościowe, przemówienia i koncerty. Wcześniej o godzinie 12 odbyła się msza w intencji Polski. Marsz idzie pod hasłem „My chcemy Boga”.

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!


20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również