UDOSTĘPNIJ

W ostatnich dniach głośny stał się temat bezstronności mediów w Polsce. Wszystko za sprawą listu szefa koncernu medialnego Ringier Axel Springer, w którym przekazywał pracownikom sposób, w jaki mają podawać widzom informacje.

– W nadchodzącym czasie na autostradzie unijnej integracji pojawia się nie tylko pas szybkiego i wolnego ruchu, ale też parking. I to jest właśnie moment, gdy do gry włączają się wolne media, takie jak my. Nigdy nie zapominajmy o podstawowych wartościach, jakie reprezentujemy: opowiadamy się za wolnością, rządami prawa, demokracją i ZJEDNOCZONĄ EUROPĄ. Pamiętajmy, że większość naszych czytelników i użytkowników należy do tej miażdżącej większości, która popiera członkostwo Polski w UE. Podpowiedzmy im, co zrobić, żeby pozostać na pasie szybkiego ruchu i nie skończyć na parkingu – pisał Mark Dekan.

Jego list wzbudził prawdziwe oburzenie i rozpoczął dyskusję na temat tego od kogo zależne są współczesne media. Aby porozmawiać o roli zagranicznego kapitału w polskiej prasie i telewizji do TVP zaproszono Bartosza Węglarczyka.

Panowie z TVP najprawdopodobniej liczyli, że razem z Węglarczykiem będą mogli ponarzekać na antenie na kontrolowane przez Niemców media. Rzeczywistość okazała się jednak przerażająca – przynajmniej dla nich.

W ciągu dwóch minut Bartosz Węglarczyk wdeptał dziennikarzy TVP w ziemię. Przy użyciu konkretnych cytatów, faktów i logicznych argumentów sprawił, że po prostu ich zamurowało.  Pracownicy Telewizji Publicznej nie starali się nawet przerywać czy kontrować wywodu Węglarczyka, a wszystkie ich wątpliwości rozwiewał bez problemu.

21 KOMENTARZY

 1. Ten pan malo nie peknie,poczerwienial,oczy wychodza mu z orbit! Szkoda tylko ,ze to w niemieckiej ,a nie polskiej sprawie.Zalosny,zaprzedany…

 2. Taaa… dziennikarze w Polsce, Prezesi w Niemczech i Szwajcarii a właściciele 90 % mediów tu wydawanych siedzą spokojnie w Tel-Awiwie i układają dalsze scenariusze serialu ” Pranie Mózgów Plebsu „. Cdn….

 3. TVP to dno partyjne. Widzę jednak, że rpzedstawiciel niemieckiego onetu zastosowal slynną taktykę „najlepszą obroną jest atak”. To, że TVP jest syfem nie opznacza, że onet i inne niemeickie media są superowe.

 4. A więc ostatnie sondaże, mogą odzwierciedlać poglądy polaków. Tylko pytanie, kto k*rwa da radę naprawi te wszystkie błędy pisu?!

 5. „Zajebiscie rzetelny”dziennikarz pracujący w „rzetelnych tv,gazetach i portalach” Niemiecki pies w polskiej tv mówi o moralności dziennikarzy,hipokryta i nie widzi problemu ze w Polsce 70% albo i więcej stanowią zagraniczne media przecież to jest chore!!!!!Według Węglarczyk nie polski rząd powinien decydować o mediach tylko Niemiec!! !!! Niemieckie marionetki mają za nic własny kraj i dla monety zrobią wszystko,smutne to bardzo !!!!!!!Węglarczyk ciągle ma zapity ryj pewnie nieźle chla ale przecież on nie musi myśleć za niego myśli Niemiec i Niemiec mu daje na picie!!!!

 6. Gdzie wdeptał, bo nie dostrzegam? Ja bym bardziej zwrócił uwagę na to, że dziennikarzy nie stać na bycie niezależnymi. To jest prawdziwy dramat. Gdy sprzeniewierzą się lnii zagranicznego wydawcy, czy rządzącej partii (za poprzednich TVP też było partyjne) to nie mają komfortu, że jutro będą mieli na czynsz, zakupy, czy opłacenie przedszkola. Ergo sumienia większości z nich są kupione.
  Oczywistym jest, że w TVN czy Newsweeku nie pozwolą dziś nikomu nawet na uzasadnione peany pochwalne na temat PiS. Nie pozwolą też na krytykę totalnej opozycji choćby, że nie działa konstruktywnie, czy w obszarach najbardziej potrzebnych obywatelom. Teraz pytanie, czy ten fakt zbieżny z potrzebami kraju macierzystego wydawców ma niekorzystny wpływ na partykularny interes Polaków Jeśli choćby częściowo odpowiemy twierdząco, to jednak należy się zgodzić z PiSem że broń (tak- broń!), jaką są media powinna pozostawać jednak w polskich rękach.

 7. Tumanek, sami pisaliście, że „cytat” Węglarczyka był kłamstwa a teraz ty piszesz, że to cytat i, że wdeptał ich nim w ziemię?? Co to jakaś alternatywna rzeczywistość?? Karnowski też się sensownie wytłumaczył z zarzutów pana „dziennikarza”. Ale to tak jest, gdy się nie ma argumentów, to się mówi, że w Ameryce murzynów biją. Atak zawsze lepszy od obrony.

 8. „Maksymilian Tomanek
  Wytykam politykom hipokryzję, kłamstwa i manipulacje”

  Dobre sobie :D
  Proszę sobie przeczytać wywiad:
  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/526975,marcin-wolski-rozmowa-rigamonti-razy-2.html
  Następnie oglądnąć przytoczony film z wypowiedziami Węglarczyka, a następnie cały artykuł jeszcze raz. To tak w odniesieniu do „pluralizmu i bezstronności” Pikio. I w polowaniu na „hipokryzję, kłamstwa i manipulacje” autora. Kto tutaj manipuluje i tym samym jest hipokrytą, Panie Maksymilianie?

 9. drodzy wyznawcy pislamu, i nikt mi nie powie, że czarne jest czarne… i choćby pislamska rękę złapano na kradzieży i tak powiedzą że to ręka Tuska. TVP do likwidacji !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ