UDOSTĘPNIJ
fot. Wikimedia Commons/Revolver; flickr.com

Wygląda na to, że rząd Beaty Szydło zostanie znienawidzony przez polskich emigrantów jak żaden z jego poprzedników. Już niebawem będą musieli oni płacić w Polsce wysoki podatek.

Obecnie, jeśli na przykład jeden z członków rodziny pracuje w innym kraju Unii Europejskiej, ale jej reszta przebywa w Polsce, to nie musi on składać PIT-u w naszym kraju. Teraz ma się to jednak zmienić.

Co więcej, jeśli stawka podatkowa za granicą jest niższa od polskiej, różnicę trzeba będzie dopłacić w kraju. Według wielu osób rząd w ten sposób w desperacki sposób stara się łatać dziurę budżetową.

Jeżeli wynagrodzenie Polaka jest opodatkowane w państwie A według stawki 15 procent, a u nas uśredniona stawka podatkowa dla takiego dochodu wynosi 20 procent, to musi on dopłacić w Polsce pozostałe 5 procent, mimo że jest to wynagrodzenie, które w całości uzyskał za pracę w państwie A – tłumaczy nowe zasady opodatkowania prawnik, Józef Banach.

Dotychczasowe zasady opierały się na umowach podpisywanych bezpośrednio z władzami pozostałych państw Unii Europejskiej. Nowe przepisy będą obowiązywać automatycznie w momencie wejścia w życie konwencji między Polską a drugą stroną danej umowy i będą miały zastosowanie od następnego roku kalendarzowego bądź podatkowego.

źródło: wiesci24.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również