UDOSTĘPNIJ
Fot. Facebook

Chociaż sam Jerzy Sawka spodziewał się pewnie, że jego najnowsza ilustracja wywoła prawdziwe zamieszanie wśród internautów, rzeczywistość bezsprzecznie przerosła w tej kwestii oczekiwania. Bardzo prosta grafika, na której Polska przedstawiona jest z charakterystyczną fryzurą oraz zarostem Adolfa Hitlera jest dziś na ustach zaskakująco wielu osób, które podziwiają ją lub całkowicie potępiają.

Niejako twarz, która swym kształtem bezpośrednio przypomina nasz kraj, a na niej znane chyba wszystkim ludziom uczesanie oraz wąsy – właśnie to przedstawia nowy, bardzo lakoniczny, a jednocześnie ogromnie wymowny rysunek Jerzego Sawki. W internecie rozpropagował go Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który rzadko zajmuje się tego typu treściami w pozytywnym kontekście, jednak tym razem zrobił chyba wyjątek.

Polacy, którzy zapoznali się z bardzo jednoznaczną grafiką, są oczywiście całkowicie podzieleni. Część z nich stwierdziła, iż autor ma całkowitą rację, a w komentarzach rozpoczęli dyskusję na temat obecnej sytuacji politycznej w kraju oraz jej ciemnych stron. Inni za to oburzyli się treścią rysunku, twierdząc, że obraża ich oraz bezpośrednio uderza w odczucia patriotyczne. Każdy oczywiście sam powinien go ocenić, odnosząc się do prywatnej definicji przywiązania do ojczyzny.

Fot. Facebook
Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również