UDOSTĘPNIJ

Wokół strajku młodych lekarzy narosło już wiele konfliktów. Pośród kolejnych zarzutów, wyzwisk i mocnych słów zdecydowanie przebija się jednak wzruszający post Agaty Jawoszek, córki lekarki. Kobieta przypomina, dlaczego praca lekarzy to tak duże poświęcenie. Wspomina też warunki, w jakich wychowywała się ze względu na pensję mamy.

Choć Pani Agata ma też dobre wspomnienia z dzieciństwa, to nie brakowało momentów, które łamały jej serce. Jak te, w których bardzo potrzebowała swojej mamy, ta była jednak ciągle w pracy. Kiedy autorka posta, który poruszył setki internautów, nagle się rozchorowała, jej matka – lekarka nie miała czasu się nią zająć. Przyjęła ją za to na oddział, gdzie aktualnie miała dyżur. Kobieta uważnie obserwowała swoją zapracowaną mamę, która mogła do niej zajrzeć tylko pomiędzy jednym obchodem a drugim.

Jak dalej wspomina Pani Agata, intensywne, wielogodzinne dyżury nie gwarantowały też niestety godnych warunków do życia. Jak podkreśla, jej mama nie miała szans zarobić tyle, aby rodzina mogła się spokojnie utrzymać. Choć córce przynosiła chociażby zeszyty z logo firm farmaceutycznych, jej koleżanki z klasy miały o wiele fajniejsze. Ich rodzice zwyczajnie mogli sobie na to pozwolić. Jednak Agata Jawoszko nie opowiedziała swojej historii po to, aby wzbudzić litość internautów, tylko ich zrozumienie dla trwającego protestu młodych lekarzy. Zdaniem kobiety ich walka jest nie tylko naturalnym, ale wręcz koniecznym kolejnym krokiem na drodze do uzdrowienia polskiej służby zdrowia.

W ostatnich dniach nie brakowało złośliwych żartów na temat „kanapek z kawiorem” – to właśnie one skłoniły kobietę do podzielenia się swoją historią. Teraz jej zamieszczony na Facebooku post użytkownicy chętnie podają sobie dalej, jako kolejny głos w dyskusji na temat niezmienionych od 2007 roku stawek, jakie proponuje się młodym medykom.

9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków

Dzieje się! Szczury rozminowują kraj!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułHuragan Ophelia nadciąga! Ten kraj Europy zostanie ZDEWASTOWANY
Następny artykułCórka Lisa to miażdżąca SEKSBOMBA! Ale z jednego powodu kończy karierę
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również