UDOSTĘPNIJ

Na nic zdały próby negocjacji kolejnych rządzących. Protestujący najpierw rozmawiali z ministrem. Potem negocjacji z protestującymi próbowała Beata Szydło. Skończyło się to jej sromotną porażką.

Jeszcze trzy godziny temu na horyzoncie zaczęły pojawiać się nadzieje na koniec strajku głodowego lekarzy-rezydentów. Beata Szydło przyjechała z nimi rozmawiać po tym, jak klęską zakończyły się negocjacje Konstantego Radziwiłła, ministra zdrowia, ze strajkującymi lekarzami.

Podczas spotkania Szydło zapowiedziała, że od 2018 roku lekarze-rezydenci mogą spodziewać się znacznej podwyżki, gdyż pula podwyżek ma wzrosnąć nawet o 40%. Ponadto na służbę zdrowia z budżetu będzie przeznaczone dodatkowe 6 mld zł.

Ze względu na środowe spotkanie z premier Szydło strajkujący zawiesili głodówkę. Teraz media informują o fiasku rozmów. Lekarze-rezydenci wznowili protest głodowy. Beata Szydło wraca z negocjacji „na tarczy”.

– Rozmowy z premier Beatą Szydło nie przyniosły oczekiwanych skutków – poinformował przedstawiciel Porozumienia Rezydentów OPZZ Lekarzy, Filip Płużański.

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Jak wiele aut ma Dariusz Rosati? Kto by pomyślał! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

Źródło: tvn24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również