UDOSTĘPNIJ

Przeciwnicy polityki Władimira Putina wobec mniejszości seksualnych wydali kalendarz, który ukazuje „księży” prawosławnych w erotycznych pozach.

W grudniu premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał zarządzenie, które zakazuje wydawania prawa jazdy osobom z zaburzeniami osobowości, do których rosyjskie władze zaliczyły transwestytów i transseksualistów. Rosja znana jest z bardzo surowego prawa dla mniejszości seksualnych.

W odpowiedzi na taki stan rzeczy, od 2012 roku wydawany jest Kalendarz Prawosławny, który przedstawia nagich mężczyzn w świątyniach, w erotycznych sytuacjach. Ma on prowokować do dyskusji na temat sytuacji mniejszości seksualnych, roli homoseksualistów w zakonach religijnych i „zepsucia zorganizowanych religii”.

„Mężczyźni, którzy występują na tym nagraniu, wyglądają jak księża. Widzowie mogą założyć, że tak jest, bądź nie. Publikując to wideo nie potwierdzamy ani nie podważamy tożsamości żadnego z tych mężczyzn. Jednocześnie uważamy za je za nieistotne. Co ważne – podobnie jak w debacie o Pussy Riot – to dyskusje sprowokowane przez ten film na temat roli homoseksualnych mężczyzn w zakonach religijnych, zepsucia zorganizowanych religii, traktowania mniejszości przez społeczeństwo itd.” – dowiadujemy się z oświadczenia twórców Kalendarza noszącego tytuł S.A.L.I.G.I.A. Jest to skrót od łacińskich nazw siedmiu grzechów głównych.

saligia1

saligia2

saligia3

saligia4

saligia6

saligia7

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułEksperymenty, ustawa i efekty
Następny artykułKto wygra w tym roku wybory prezydenckie i dlaczego Bronisław Komorowski?
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również