UDOSTĘPNIJ

Prezydent Andrzej Duda powiedział kilka zdań po angielsku podczas rozmowy z Davidem Cameronem z okazji 75. rocznicy Bitwy o Anglię. Premier Wielkiej Brytanii stwierdził, że jego rozmówca „dobrze mówi po angielsku”. 

Prezydent nie przyniósł wstydu, aczkolwiek niewiele mówił. Podkreślił, że jest wdzięczny Brytyjczykom, iż pamiętają o polskich pilotach. Premier Cameron przyznał, że Polacy odegrali absolutnie kluczową rolę w Bitwie o Anglię.

Cameron powiedział, że Polska i Wielka Brytania są sojusznikami w NATO oraz przyjaciółmi w Unii Europejskiej, a wkład Polaków w rozwój jego kraju jest znaczący. Prezydent nie potrzebował tłumacza, by zrozumieć o co chodziło.

Jeśli zaś chodzi o język angielski, to ten nigdy nie było mocną stroną polskich prezydentów. Aleksander Kwaśniewski władał nim całkiem dobrze (można sprawdzić poniżej), natomiast już śp. Lech Kaczyński, Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa nie znali nawet absolutnych podstaw.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzumlewicz: Wprowadźmy jawność płac
Następny artykułMetallica będzie miała własne piwo
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również