UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/Telewizja wPolsce

Paweł Kukiz, podobnie jak wielu posłów zasiadających w sejmowych ławach, na co dzień mieszka poza stolicą, a do Warszawy sprowadzają go głównie sprawy zawodowe. Przewodniczący ruchu Kukiz’15 zaprezentował na Facebooku zdjęcie, na którym uwiecznił swoje warszawskie lokum. Jego wygląd budzi spore zaskoczenie.

Polityk zameldowany jest w Łosiowie na Opolszczyźnie, gdzie postawił dom i na co dzień mieszka. Podczas pobytu w Warszawie Kukiz – tak jak inni parlamentarzyści – jest zakwaterowany w hotelu zwanym Domem Poselskim. Na stronie Sejmu możemy poznać szczegółowe warunki, które należy spełnić, by liczyć na miejsce w hotelu dla parlamentarzystów.

Zakwaterowanie w Domu Poselskim przysługuje posłom, którzy nie są zameldowani na pobyt stały w Warszawie i nie posiadają prawa do lokalu w tym mieście. Po rozpoczęciu kadencji Sejmu kluby i koła poselskie zgłaszają dyrektorowi Domu Poselskiego wnioski o zakwaterowanie poszczególnych posłów w ramach posiadanych parytetów. Rozdziału pokoi w Domu Poselskim dokonują kluby i koła, proporcjonalnie do liczby należących do nich posłów, którym przysługuje zakwaterowanie w tym obiekcie – czytamy w regulaminie.

Skansen dla posłów

Zdjęcie hotelowego pokoju umieszczone przez Kukiza na Facebooku udowadnia, że posłowie nie zawsze opływają w luksusy. Pomieszczenia, w którym zakwaterowani są parlamentarzyści, znacznie odbiegają bowiem od wyobrażenia o lokum najważniejszych osób w kraju. Paweł Kukiz opisał wnętrze Domu Poselskiego ironicznie, ale z pewną dozą sympatii.

– To jest skansen! I ma to swój specyficzny urok – napisał przewodniczący ruchu Kukiz’15 na Facebooku.

Hotelowy pokój rzeczywiście prezentuje się nad wyraz skromnie. W pomieszczeniu nie znajduje się zbyt wiele mebli oraz udogodnień, a nietypowej całości dopełnia brązowa wzorzysta wykładzina.

fot. facebook.com/Paweł Kukiz
fot. facebook.com/Paweł Kukiz

Źródło: se.pl

Jak wiele aut ma Dariusz Rosati? Kto by pomyślał! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również