UDOSTĘPNIJ

Watykan podjął decyzję, która jest dość zastanawiająca. Apostolski nuncjusz opuści Warszawę tuż przed wizytą papieża w Polsce i pilnie przeniesie się do Rosji. Nuncjusz bardzo chciał wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży.

Arcybiskup Migliore był nuncjuszem w Polsce od 2010 roku. Teraz opuszcza nasz kraj i to na dwa miesiące przed Światowymi Dniami Młodzieży, co wydaje się być dość tajemnicze. Póki co, nie wiemy kto zajmie jego miejsce, aczkolwiek sam Migliore przeniesie się do Moskwy.

63-letni nuncjusz jest jednym z najbardziej znanych i skutecznych watykańskich dyplomatów. W Polsce spędził niemal 6 lat, a rozpoczął pobyt od decyzji papieża Benedykta XVI. Wcześniej reprezentował Watykan przy ONZ w nowym Jorku.

Decyzja papieża Franciszka nie została przemilczana i wzbudziła liczne pytania. Jedni przekonują, że papież chce mieć lepszy wgląd w działalność polskiego Kościoła. Inni uważają, że nieznane powody musiały skłonić Watykan do pilnego wysłania doświadczonego dyplomaty do Moskwy, mimo iż nuncjusz Migliore bardzo angażował się w organizację Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: WP

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBoni: PiS ma cechy sekty religijnej, żywi się nienawiścią
Następny artykułInternauci: „Khalidov śpiewał hymn Al-Kaidy.” Oceńcie sami! (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również