UDOSTĘPNIJ
fot.fellowshipoftheminds.com/

W szwedzkiej gminie Sollefteå postanowiono spróbować zintegrować uchodźców ze szwedzkim społeczeństwem za pomocą nauki strzelectwa i wizyt na strzelnicy. Kursy dla przybyszów są bezpłatne. 

Całość sponsorowana jest przez budżet państwa. Zdaniem właścicieli szkoły taka forma zajęć pomoże uchodźcom na integracje z resztą społeczeństwa. O całej sprawie opowiada nauczycielka strzelectwa – mówi instruktor Birgit Höglin.

Czy zajęcia na strzelnicy pomogą w integrowaniu uchodźców z lokalną społecznością? Kurs połączony z kursem językowym trwa już od 2013 roku. Do treningów jest używana broń sportowa. Inicjatywa jest głównie skierowana do młodych imigrantów.

– Tutaj uczą się języka szwedzkiego w innych kontekstach społecznych, mogą poznać nowych ludzi i spędzać czas w innych formach. To jest dobre, szczególnie dla słownictwa. Ponadto, to z pewnością nauczy dyscypliny i bezpieczeństwa – dodała Birgit.

– To ciekawa sprawa. Mamy dużo zabawy podczas nauki strzelectwa, razem się bawimy i śmiejemy. Na pewno będę dalej korzystał z oferty – mówi Ibrahim, młody uchodźca.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: wmeritum.pl

DAROWIZNA DLA PIKIO

Wszystkie treści na Pikio.pl są darmowe. Wspierając nas darowizną, wspierasz naszą pracę i pozwalasz na rozwój jedynego, pluralistycznego portalu bez linii redakcyjnej. Musimy wykonywać taką samą pracę, jak dziennikarze mediów papierowych, lecz czytelnicy nie muszą płacić za dostęp do naszych treści.

Darowizna

Wybierz metodę płatności Ładowanie...
Dane osobiste

Suma Darowizny 0.00zł